امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127995
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در حالی که امروز ضرب‌الاجل مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5 فرارسیده، همچنان

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در حالی که امروز ضرب‌الاجل مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5 فرارسیده، همچنان گمانه‌زنی‌های متعددی در مورد روند مذاکرات و همچنین سرنوشت این گفت‌وگوها مطرح شده است. به همین بهانه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; مجموعه‌ای از مصاحبه‌های کوتاه را با کارشناسان و تحلیلگران مطلع از مسئله هسته‌ای ترتیب داده است، که در سلسله گزارش‌هایی منتشر می‌شود:

«ناتالی گولت» سناتور برجسته فرانسوی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه واشنگتن در مذاکرات هسته‌ای حسن نیت نشان داده، گفت امیدوار است که اقدامات اسرائیل بر مواضع آمریکا و فرانسه در مذاکرات هسته‌ای اثر نگذارد.

این عضو کمیته امور خارجی و دفاعی سنای فرانسه، در رابطه با چشم‌انداز مذاکرات هسته‌ای گفت: «من امیدوارم و برای حصول توافق دعا می‌کنم، با این حال نمی‌توانم آینده مذاکرات را پیش‌بینی کنم.»

خانم گولت افزود: «ایالات متحده تا حد زیادی حسن نیت نشان داده، اما احتمال دارد که تحرکات اخیر اسرائیل، بر موضع (باراک) اوباما اثر بگذارد. علاوه بر این، شکست اخیر (دموکرات‌ها) در انتخابات هم می‌تواند آزادی عمل او (اوباما) در این موضوع را کاهش دهد.» 

سال گذشته در جریان مذاکراتی که به توافق موقت ژنو منجر شد، فرانسه سخت‌ترین موضع را اتخاذ کرد، تا جایی که گفته می‌شود دور ماقبل آخر مذاکرات به دلیل همین مواضع شکست خورده است.

سناتور فرانسوی در مورد دیدگاهش در این رابطه گفت: «لوران فابیوس (وزیر خارجه فرانسه) گفته امیدوار به حصول توافق است. من هم امیدوارم اقدامات اسرائیل، بر موضع او اثر نگذارد.»

وی در رابطه با اثرات توافق هسته‌ای گفت: «حصول توافق و پایان تحریم‌ها می‌تواند جهان جدیدی را به روی ایران گشوده و تبعات زیادی برای وضعیت اقتصادی، اجتماعی و حقوق بشر ایران داشته باشد.»

بر اساس توافق موقتی که سال گذشته در شهر ژنو سوئیس میان ایران و گروه موسوم به 1+5 به دست آمد، طرفین باید ظرف 6 ماه به توافق جامع می‌رسیدند. این دوره پس از ناکامی طرفین در حصول توافق، برای 4 ماه، تا سوم آذر، تمدید شد. از آنجا که در توافق ژنو تنها یک بار تمدید پیش‌بینی شده بود، هنوز ساز و کار تمدید احتمالی مشخص نیست.

روز یکشنبه برخی منابع گزارش دادند که احتمال دارد طرفین امروز (دوشنبه) توافقی سیاسی اعلام کرده و مذاکرات برای مشخص کردن جزئیات را به مدت چند ماه، تمدید کنند.
انتهای پیام/ق
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها