امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۴:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128005
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، به نقل از ستاد خبری کنگره جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلامی، آیت‌الله حافظ سید ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، به نقل از ستاد خبری کنگره جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلامی، آیت‌الله حافظ سید ریاض حسین نجفی با اشاره به برگزاری کنگره جهانی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام اظهار کرد: این کنگره از اهمیت فراوانی برخوردار است، اقدام آیت‌الله مکارم شیرازی در زمینه برگزاری این کنگره بسیار مطلوب و پسندیده است.

وی خاطرنشان کرد: باید با جریان تکفیر که عده‌ای را کافر قرار می‌دهند مبارزه کرد و توجه به این امر مهم در دوران کنونی از اهمیت زیادی برخوردار است.

رئیس مدارس شیعه پاکستان با اشاره به راهکار مبارزه با جریان‌های تکفیری گفت: باید در نظر داشت که مسلمانان بسیار خوب عمل می‌کنند و با یکدیگر ارتباط و رفت و آمد دارند، ولی جریان تکفیر در زمینه تخریب چهره اسلام گام برمی‌دارد، بنابراین مسلمانان باید با اتحاد با آنها مبارزه کنند.

وی به وظیفه علمای اسلام و مدارس علمیه در این زمینه اشاره کرد و گفت: علما و مدارس علمیه باید طلاب را مسلمان و مومن تربیت کنند زیرا اسلام از مسلمانان دین، ایمان و عمل می‌خواهد.

آیت‌الله نجفی با بیان اینکه جریان تکفیر در حال تخریب چهره اسلام است، گفت: استعمار نیز از تکفیری‌ها در زمینه اهداف خود استفاده می‌کند ولی در این زمینه علما باید بیدار باشند و به روشنگری بپردازند.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری چنین کنگره‌هایی سبب ارتباط علمای اسلام می‌شود تا با یکدیگر ارتباط داشته و در حقیقت این کنگره زمینه‌ساز ارتباط علما با یکدیگر است؛ باید در نظر داشت اگر ارتباط علمای اسلامی قطع شود، زمینه سوء استفاده دشمن فراهم می‌شود.

انتهای پیام/2258/ط/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها