امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128015
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 67
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از ستاد خبری کنگره جهانی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام، حجت‌الاسلام ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از ستاد خبری کنگره جهانی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد واعظ موسوی با اشاره به کنگره جهانی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام اظهار کرد: هر فردی که به اسلام پایبند است و حاکمیت احکام نورانی قرآن را قبول دارد، خواه پیرو مذهب شیعه یا سنی مذهب باشد باید آگاه باشد که آمریکا و صهیونیست دشمن واقعی و اصلی اسلام و مسلمانان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: همه باید بدانیم هر اقدام یا هر حرکتی در این عصر در حد یک توهین ساده به مقدسات یکدیگر سبب حساسیت و آتش‌افروزی می‌شود و این‌گونه اقدامات بدون تردید به سود دشمن مشترک جهان اسلام است.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: آمریکا،‌ صهیونیسم، متخصص کهنه‌کار تفرقه‌انگیزی و ایجاد اختلاف یعنی دولت خبیث انگلیس همواره و پس از پیروزی انقلاب ایران تلاش‌های همه‌جانبه خود را برای اختلاف‌افکنی و ایجاد انحراف در اذهان شیعه و سنی به شدت افزایش داده‌اند.

وی ادامه داد: این دو دولت با تشکیل اتاق‌های فکر و استفاده از منابع مالی، انسانی و غلوهای رسانه‌ای خود درصدد تفرقه‌ برانگیزی و انحراف اذهان همه مسلمانان از توجه به کانون فتنه استکبار و صهیونیسم برآمده‌اند.

واعظ موسوی تصریح کرد: دشمنان در این زمینه از گروه‌های تکفیری در قالب‌های مختلف از جمله طالبان، القاعده و داعش برای تفرقه‌انگیزی و مقابله با چهره ناب اسلام که دین رحمت، عاطفه و مهربانی است، استفاده کردند و به لطف الهی این کینه دامن‌گیر خودشان شده و این گروه‌ها در منجلابی وارد شده‌اند که به این راحتی نمی‌توان برای آنها نجاتی تصور کرد.

وی یادآور شد: همه می‌دانیم که شناخت دین مبین اسلام از عهده افراد معمولی بر نمی‌آید و برای این کار باید از شخصیت‌های برجسته علمی که از منابع اصیل دینی، کتاب و سنت می‌توانند استفاده کنند، بهره گرفت.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه روشنی و برخورداری از استدلال‌های قوی به دین مبین اسلام چهره علمی داده است، گفت: این مسئله دشمن را از مقابله با آن و نفوذ روز افزون آن در اقصی نقاط دنیا ناتوان کرده، البته بهترین روش برای مقابل با نفوذ اسلام در لایه‌های مختلف جوامع و حتی جوامع غربی ایجاد اختلاف بین جوامع اسلامی از یک‌سو و نشان دادن چهره جنگ و خشونت از سویی دیگر است.

وی خاطرنشان کرد: دینی که پیامبرش خودش را پیامبر رحمت معرفی کرده است و وظیفه خود را به کمال رساندن مکارم اخلاقی، ایجاد مودت، محبت و فضای سالم برای زندگی همراه عاطفه می‌داند، امروز به عنوان دینی معرفی می‌شود که چهره‌ای جز جنگ، خونریزی و کشتن افراد بی‌دفاع چیز دیگری از آن نیست.

واعظ موسوی یادآور شد: بدون تردید تکلیف علمای دین و فارغ‌التحصیلان حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌های اسلامی بسیار حساس و خطیر است تا با نوشتن کتاب‌ها، مقالات و ارائه بحث‌ها در رسانه‌های گفتاری و شنیداری بتوانند با شبهات و اشکالات مبارزه کنند.

وی عنوان کرد: علمای اسلام باید چهره واقعی دین جهان‌شمول در عرصه‌های مختلف، اجتماعی و بین‌المللی به آحاد بشریت عرضه کنند تا با استفاده از محبوبیتی که حق در قلوب انسان‌های واقع‌بین دارد، بتوانند از اختلاف‌افکنی و نهادینه‌سازی این اختلاف بین جوامع اسلامی جلوگیری کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اهمیت برگزاری کنگره‌ها و همایش‌های مختلف در زمینه افشاگری چهره تکفیری‌ها گفت: علمای جهان اسلام باید با برگزاری کنگره‌ها و همایش‌های متعدد و بیان چهره واقعی دین اسلام، در زمینه اقدامات گروه‌های انحرافی و تکفیری از جمله القاعده و داعش برای همه جهانیان افشاگری کنند تا واهی بودن ادعاهای غربیان مبنی بر عدم وجود جاذبه در دین اسلام بیش از پیش آشکار شود.

انتهای پیام/2258/ک/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها