امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۵:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128028
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 60
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور نشست تخصصی هماهنگی و نظارت بر کارگروه های سه‌گانه توسعه

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور نشست تخصصی هماهنگی و نظارت بر کارگروه های سه‌گانه توسعه گردشگری، توسعه تجارت و جذب سرمایه‌گذاری خارجی با حضور حسین فروزان‌مهر، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور و مسئولین سازمان میراث فرهنگی و گردشگری،‌ وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت امور اقتصادی و دارایی در محل وزارت کشور برگزار شد.
فروزان‌مهر معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور یکی از اهداف وجودی و ضرورت‌های تشکیل این نشست را اتخاذ تصمیمات مؤثر در حوزه‌های تخصصی برای طرح در اجلاس مشترک استانداران و سفرا که قرار است در آینده نزدیک برگزار شود، بیان داشت.
وی با اشاره به گردهمایی برگزار شده میان مجمع استانداران، سفرا و نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در وزارت امور خارجه گفت: مقرر شد که به صورت تخصصی و دقیق‌تر در حوزه‌های کاری فی مابین، به عنوان اولین قدم استانداران مرزی و سفرای کشورهای مقیم در کشورهای همسایه جمهوری اسلامی ایران به عنوان جامعه‌ای که می‌بایست در اولویت تدوین برنامه‌های مشترک قرار گیرند در نظر گرفته شود ورود می‌یابند.
وی از تشکیل کارگروه هایی در سه حوزه توسعه سرمایه گذاری خارجی ، توسعه گردشگری و صنایع دستی و توسعه تجارت خارجی مبتنی بر توسعه صادرات غیرنفتی خبر داد و گفت : در این همایش کارگروه ها، استراتژی های توسعه را حول محور تبیین وضع موجود و نقاط قوت و ضعف بررسی و موضوعات را به شکل تخصصی بررسی می نمایند .

وی گفت : حوزه های استاندارای ها و سفرای جمهوری اسلامی ایران مقیم در کشورهای همسایه به عنوان جامعه ای که می بایست در مدیریت برنامه های مشترک قرار گیرند تصمیمات لازم را اتخاذ و مقدمات آن کلید خورده است .

فروزان مهر تصریح کرد: طی برگزاری جلسات متعدد با همکاران وزارت امور خارجه ، تصمیم بر آن شد تا در سه حوزه موثر ؛ سرمایه گذاری خارجی ، توسعه گردشگری و توسعه حوزه های خارجی مبتنی بر صادرات غیر نفتی طی یک همایش دو روزه و با حضور مقامات عالیرتبه کشور در حوزه سرمایه گذاری کمک های فنی، ‌فعالیت های اقتصادی ، حوزه گردشگری و صنایع دستی و حوزه توسعه تجارت خارجی ، این کارگروه ها تحت عنوان ستاد اصلی همایش موضوعات را دنبال و با پرداختن به حوزه های تخصصی به بررسی نقاط قوت و ضعف و تبیین راهکارهای حل موضوع پرداخته و استراتژی های توسعه ای را در هر بخش مطرح می نمایند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور اظهار داشت: امید است که نتیجه این همایش انجام یک پروتکل سه امضایی میان دستگاه اجرایی ، وزیر کشور و وزیر امور خارجه جهت اخذ تصمیمات مناسب بوده و بتواند به عنوان مانیفستی جهت آگاهی از عملکرد حوزه ها ، مورد استفاده قرار گیرد .

وی ضمن ابراز خرسندی مبنی بر اینکه این حلقه مفقوده در ارتباط بتواند زمینه ایجاد اشتغال و جذب سرمایه گذاری را فراهم آورد گفت: اقدامات انجام شده در حوزه جذب سرمایه گذاری ، به کارگروه ها و مسئولیت آنان بر می گردد .

فروزان مهر گفت: اعتقاد ما بر ایجاد امنیت پایدار درمناطق مرزی است که از طریق توسعه اقتصادی رخ خواهد داد و در این مسیر قطعا تجربیات سایر کشورها مفید خواهد بود.

فروزان مهر با تأکید بر نگهداشت جمعیت در مناطق مرزی گفت: یکی از راهکارهای بقاء امنیت پایدار در منطقه از طریق تقویت بازارچه های رسمی ، ساماندهی توان نجارت رسمی امکان پذیر است.

معاون وزیر کشور در ادامه بر احداث شهرک های صنعتی در مناطق مرزی تأکید کرد و گفت : مناطق آزاد ما فاقد هرگونه نقاط آمایشی می باشند و از ظرفیت ها آن به عنوان حلقه واسط بین اقتصاد و مدیریت به خوبی بهره برداری نشده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور تصریح کرد : امیدوارم با یک خرد جمعی ، مجموعه دستگاه های متولی به این جمع بندی برسند که در آینده نزدیک از توان دستگاه های تخصصی در قالب تفاهم نامه ای که امکان برداشت ها متفاوت از موضوع را نداشته باشد فراهم شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها