امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۹:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12803
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۷
تعداد بازدید: 136
به گزارش فارس به نقل از پی سی ورلد، گزارش تازه ای که این هفته توسط موسسه امنیتی سمانتک و همین طور موسسه پنمون منتشر شده نشان می دهد بخش عمده سرقت ...

به گزارش فارس به نقل از پی سی ورلد، گزارش تازه ای که این هفته توسط موسسه امنیتی سمانتک و همین طور موسسه پنمون منتشر شده نشان می دهد بخش عمده سرقت اطلاعات و داده های رایانه ای حاصل سهل انگاری های کارمندان و نقص های فنی رایانه هاست.

بر همین اساس تقریبا دو سوم سرقت داده ها در سال 2012 ناشی از سهل انگاری یا خطای انسانی و مشکلات فنی بوده است. سهم هر یک از این دو عامل به طور جداگانه به ترتیب برابر با 35 و 29 درصد بوده است.

در همین حال حملات بدافزاری و هکری عامل 37 درصد از موارد سرقت اطلاعات رایانه ای در جهان بوده است. البته سهم هر یک از این سه عامل در نقاط مختلف جهان متفاوت است. به عنوان مثال در آلمان حملات بدافزاری 48 درصد و دو عامل دیگر در مجموع 52 درصد از کل موارد سرقت اطلاعات را به خود اختصاص داده اند.

اما در مقابل در برزیل سه چهارم موارد سرقت اطلاعات یعنی 77 درصد آنها ناشی از خطاهای انسانی است. کارشناسان معتقدند ارائه آموزش های کلیدی و بنیادی به کارمندان شرکت های مختلف تا حد زیادی از سرقت اطلاعات جلوگیری می کند.

انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها