امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۳:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128043
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
امیر هوشنگ احسانی متخصص پوست و مو در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، با تاکید بر لزوم انجام درمان‌های متفاوت برای افراد مختلف گفت: کم خونی، ...

امیر هوشنگ احسانی متخصص پوست و مو در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، با تاکید بر لزوم انجام درمان‌های متفاوت برای افراد مختلف گفت: کم خونی، مشکلات تیروئید و بیماری‌های داخلی به اضافه مسائل ارثی و ژنتیکی از جمله مهمترین علل ریزش مو در افراد است.

وی خاطرنشان کرد: در خانم‌ها مسائلی مانند زایمان، دوره‌های قاعدگی که منجر به کم‌خونی می‌شود از جمله علل ریزش مو هستند و البته نباید از مسائل ارثی که مهمترین علت ریزش مو در دنیاست غافل شد.

احسانی تأکید کرد: مهمترین نکته در درمان ریزش مو تشخیص علت ریزش مو است و تا زمانی که این مهم روی ندهد ریزش مو به درستی درمان نمی‌شود بنابراین درمان ریزش مو بدون تشخیص علت آن بی‌مفهوم است.

این متخصص پوست و مو خاطرنشان کرد: نمی‌توان برای تمام افراد یک نسخه واحد تجویز کرد تا مشکل ریزش مو حل شود و یک محلول یا قرص برای افراد مختلف مثمر ثمر نخواهد بود چرا که تا زمانی که علت زمینه‌ای تشخیص داده و برطرف نشود هیچ اقدامی کمک کننده نیست.

وی گفت: حتماً در بررسی علت ریزش مو باید شرح حال کامل و معاینه دقیق از بیمار انجام شود، برای مثال سابقه مصرف داروها، بیماری‌های اخیر، جراحی، سابقه زایمان، سابقه بیماری‌های تب‌دار طولانی مورد سوال قرار گیرد چرا که تمام این موارد می‌تواند عامل ریزش موی حاد شود.

احسانی خاطرنشان کرد: در معاینه بایددقت شود که آیا ریزش مو شکل خاصی دارد، جای خاصی را درگیر می‌کند و اینکه الگوی ریزش مو الگوی مردانه دارد یا ارثی و هورمونی است که بر اساس این عوامل درمان درست در نظر گرفته می‌شود.

این متخصص پوست و مو تاکید کرد: تا قبل از تشخیص قطعی علت یک بیماری هیچ پماد، محلول یا قرصی نمی‌تواند برای بیمار کمک کننده باشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها