امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۵:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128075
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری شبکه الجدید، اولین انتخابات ریاست جمهوری تونس در پی سرنگونی دولت زین

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری شبکه الجدید، اولین انتخابات ریاست جمهوری تونس در پی سرنگونی دولت زین العابدین بن علی پس از دوازده ساعت و نیم به پایان رسید.  

منابع وابسته به کمیته عالی انتخابات تونس اعلام کردند شمارش آراء آغاز شده است و قرار است به زودی نتایچ و میزان مشارکت آن رسما اعلام شود.

شمار نامزدهایی که در انتخابات ریاست جمهوری تونس ثبت‌نام کرده‌اند 27 نفر هستند اما به دلیل استعفای پنج نفر، آنهایی که با یکدیگر به رقابت می پردازند 22 نفر هستند که به نظر می‌رسد منصف المرزوقی رئیس جمهور کنونی تونس و قائد السبسی رئیس حزب «نداء تونس» که در انتخابات پارلمانی اخیر پیروز شده است، بیشترین شانس را برای پیروزی دارند.
 
برخی کارشناسان تونسی پیش بینی کردند که السبسی بیشترین شانس را برای پیروزی در این انتخابات داشته باشد، چرا که حزب وی (حزب نداء تونس) در انتخابات پارلمانی تونس که کمتر از یک ماه پیش برگزار شد، موفق شد اکثریت آراء پارلمان را از آن خود کند هر چند از کسب اکثریت مطلق بازماند و برای تشکیل دولت نیازمند ائتلاف با دیگر احزاب است.
 
«منصف المرزوقی» رئیس جمهوری تونس، «الباجی قائل السبسی» موسس و رئیس حزب نداء تونس، «سلیم الریاحی» تاجر معروف و ثروتمند تونسی، «حمه الهماهی» یکی از رهبران جبهه مردمی از شناخته شده ترین نامزدهای این انتخابات هستند. قاضی «کلثوم کنو» تنها نامزد زن در این انتخابات است.
 
انتهای پیام/ح

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار