امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12808
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۷
تعداد بازدید: 129
در پی افزایش انتشار بدافزارهای مخصوص سیستم‌عامل اندروید، "رومان آنوچک"(Roman Unuchek) از کارشناسان مرکز امنیتی Kaspersky تروجان جدیدی را ویژه ...

در پی افزایش انتشار بدافزارهای مخصوص سیستم‌عامل اندروید، "رومان آنوچک"(Roman Unuchek) از کارشناسان مرکز امنیتی Kaspersky تروجان جدیدی را ویژه سیستم‌عامل موبایلی اندروید شناسایی کرده است که از آن با عنوان پیچیده‌ترین و فریبنده‌ترین بدافزار در این زمینه یاد می‌کند.

به گزارش فارس به نقل از بخش اخبار پورتال یاهو، این تروجان خطرناک با نام Backdoor.AndroidOS.Obad.a شناسایی می‌شود و آنوچک در این خصوص توضیح داده است که این یک بدافزار چندگانه است و به صورت همزمان می‌تواند به شماره‌های مختلف پیامک ارسال کند، بدافزارهای دیگر را بارگذاری کند، آن‌ها را روی دستگاه الکترونیکی همراه نصب کند و یا این بدافزارها را از طریق بلوتوث به دیگر دستگاه‌ها انتقال دهد و از راه دور کنترل کنسول‌های بازی را در دست گیرد.

این محقق امنیتی همچنین هشدار داده است که سازندگان این بدافزار سعی کرده‌اند کدهای مربوط به آن را در پیچیده‌ترین حالت ممکن نگه دارند و این تروجان فراتر از یک بدافزار موبایلی خود را نشان دهد.

به عبارت دیگر می‌توان گفت که Obad.a علاوه بر آلوده کردن دستگاه الکترونیکی همراه می‌تواند اقدامات خطرناک فراوانی انجام دهد و بدون اطلاع کاربر به فعالیت‌های خود مشغول باشد و برنامه‌های امنیتی هم قادر به شناسایی آن نباشند.

انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها