امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128085
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «فرانک والتر اشتاین‌مایر» وزیر خارجه آلمان می گوید که ایران و قدرت‌های جهانی هنوز بر سر

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «فرانک والتر اشتاین‌مایر» وزیر خارجه آلمان می گوید که ایران و قدرت‌های جهانی هنوز بر سر بسیاری از موارد مورد مذاکره، فاصله دوری از یکدیگر دارند.
این دیپلمات برجسته آلمانی که به همراه وزرای خارجه فرانسه، آمریکا و روسیه از جانب کشورهای حاضر در گروه 1+5 در وین به سر می‌برد، در ادامه گفت: «اگر تا دوشنبه به توافق نرسیم، باید گزینه ادامه مذاکرات مورد توجه قرار گیرد.»
وی افزود: باید از فرصت بوجود آمده برای پایان دادن به مناقشه (میان ایران و دیگر کشورها بر سر پرونده هسته‌ای) استفاده کنیم؛ البته هنوز برخی سوال‌ها مانده که باید به آنها پاسخ داده شود.
حضور دیپلمات‌های ارشد 1+5 در وین در حالی انجام می‌شود که امروز منابع غربی گزارش دادند که ایران و گروه موسوم به 1+5 احتمالا فردا دوشنبه همزمان با ضرب‌الاجل برنامه مشترک اقدام، حصول یک «توافق سیاسی» را اعلام می‌کنند.
به گفته این منابع، این توافق شفاهی و غیرمکتوب (Non-Paper) احتمالا چارچوب و کلیات راهکار جامع را مشخص می‌کند. بر اساس این موافقتنامه، طرفین همچنین به مدت دو ماه (احتمالا تا بهمن‌ ماه) برای تعیین جزئیات راهکار جامع هسته‌ای، زمان خواهند داشت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها