امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128103
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
«عبدالستار خواصی» عضو پارلمان افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، با اشاره به اینکه برای برخی اعضای پارلمان ...

«عبدالستار خواصی» عضو پارلمان افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، با اشاره به اینکه برای برخی اعضای پارلمان اجازه صحبت در مورد پیمان امنیتی در این مجلس داده نشده آن را خلاف ارزش‎های مردم‎سالاری و منافع ملی این کشور دانست.

وی ادامه داد: پیمان امنیتی کابل–واشنگتن امروز با اکثریت آرای موافق اعضای پارلمان به تصویب این مجلس رسید، اما پیش از تصویب این پیمان قرار بود 5 عضو موافق و 5 عضو مخالف با این پیمان در مورد سود و ضررهای این پیمان صحبت کنند که از سوی اکثر اعضای مجلس اجازه داده نشد و متن پیمان به طور مستقیم به رأی‎گیری گذاشته شد.

خواصی افزود: پیمان امنیتی کابل – واشنگتن و افغانستان - ناتو خلاف منافع ملی و ناقض ارزش‎های اسلامی بوده و لزوم صحبت در این موارد وجود داشت که از سوی اعضای این مجلس اجازه صحبت داده نشد.

وی تصریح کرد: اکثر اعضای پارلمان شب گذشته در سفارت آمریکا در کابل دعوت شده بودند و از آنجا برای تأیید این پیمان پول دریافت کردند.

این عضو پارلمان افغانستان معتقد است: برخی اعضای پارلمان به طور مستقیم با خارجی ها در ارتباط بوده و بدون ویزا هر زمانی که بخواهند در کشورهای اروپایی و آمریکایی سفر می‎کنند.

عبدالستار خواصی در ادامه سخنان خود با اشاره به متن پیمان امنیتی کابل – واشنگتن اظهار داشت: در متن این پیمان به هیچ عنوان منافع افغان‎ها در نظر گرفته نشده است.

وی ضررهای ناشی از امضای این پیمان را افزایش ناامنی‎ها دانست و گفت: از اینکه پیمان‎های امنیتی با آمریکا و ناتو امضا شده واقعاً متأثر و متأسف است.

خواصی در ادامه با تأکید بر اینکه قرار بود متن این پیمان روز چهارشنبه در نشست عمومی آورده شود، رفتار امروز پارلمان را مغایر با قانون خواند.

وی در پایان تصریح کرد: اعضای موافق با تأیید پیمان‎های امنیتی امروز، استقلال کشور را زیر سوال برده و پیمان شرم‎آور با یک کشور کفر را تأیید کردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها