امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۲۳:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128118
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، سیدالرحمن سربازی پیش از ظهر امروز در کنگره جهانی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، سیدالرحمن سربازی پیش از ظهر امروز در کنگره جهانی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام که در مجتمع امام کاظم (ع) برگزار شد، اظهار کرد: آنچه موجب می‌شود انسان‌ها هر جنایتی مرتکب شوند، شهوت و دنیادوستی است.

وی افزود: وحدت امری لازم برای امت‌هاست ولی آمریکا و انگلیس به وسیله ابزارهای گوناگون، وحدت میان مسلمانان را خدشه‌دار کردند تا بتوانند کشورهای اسلامی را چندپاره کنند.

امام جمعه اهل سنت چابهار با بیان اینکه اباعبدالله (ع) به همه ما نشان دادند آزادی‌خواهی ویژگی اسلام است، گفت: افراطی‌گری و ستیز در اسلام هیچ جایی ندارد.

وی ادامه داد: رحمةللعالمین بودن خصوصیت حضرت محمد(ص) بود بنابراین عمل بر اساس سیره آنها و نظراتی که داشتند امری واجب و ضروری برای همه مسلمانان است و باید بدانیم که سعادت ما در گرو همین امر خواهد بود.

سربازی با اشاره به مسئله صدور فتوا خاطرنشان کرد: کسانی اجازه صدور فتوا دارند که در برابر علما زانو زده و از نظرات آنها استفاده کرده باشند بنابراین افتاء کار هر کسی نیست هرچند امروز شاهد هستیم تکفیری‌ها به دلخواه خود فتوا صادر می‌کنند.

امام جمعه اهل سنت چابهار افزود: اهل سنت در سراسر کشورها بر اساس ضوابطی حرکت کرده و علمای ما فتواهای تکفیری‌ها را قبول نداشته بلکه آنها را محکوم هم می‌کنند.

وی با بیان اینکه رهبری شایسته در مسائل سیاسی داریم که همه پیرو او هستیم، گفت: تلاش ما این است که به سخنان ایشان گوش فرا دهیم و عمل کنیم؛ فتاوای تکفیری‌ها محکوم و حرام است و اعتقادی به آنها نداریم.

انتهای پیام/78004/ک20/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار