امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۵:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128119
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم،‌ آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی صبح امروز در دیدار با جمعی از بسیجیان فرهنگی استان قم،‌ اظهار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم،‌ آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی صبح امروز در دیدار با جمعی از بسیجیان فرهنگی استان قم،‌ اظهار کرد: بسیج باید خود را وابسته به روحانیت و رهبری بداند و به نوعی خود را فرزند رهبری حس کند.

وی خاطرنشان کرد: تشکلات بسیج،‌ پیشنهادی عالی و زیبنده است که جامعه را به مسائل الهی نزدیک می‌کند و اگر بسیج بتواند در جامعه به‌ خوبی عمل کند جامعه ما از برکت بسیج، رنگ ولایت به خود می‌گیرد.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به نظرخواهی از علما و مراجع درباره جریان امر به‌ معروف، تصریح کرد: پیشنهاد شد که برای اجرای این امر در جامعه،‌ بهترین افراد بسیجی‌ها هستند که پیش از اجرای طرح،‌ باید کتاب امام خمینی(ره) را که در این زمینه به رشته تحریر درآمده است را مورد مطالعه قرار دهند.

وی افزود: برای اجرای امر به‌ معروف و نهی از منکر در جامعه،‌ نباید برخورد تندی صورت بگیرد و باید برخورد اسلامی باشد تا همه اقشار جامعه نسبت به اجرای آن رغبت نشان دهند.

این مرجع تقلید با اشاره به جایگاه بسیج در جامعه بیان کرد: وجود بسیج در جامعه مانند جریان خون در رگ‌های بدن انسان است که اگر خون هر قسمت بدن لخته شود آن قسمت فاسد شده، ولی گاهی اوقات فساد سایر نقاط بدن را تهدید می‌کند که این امر موجب می‌شود پزشکان نسبت به قطع آن عضو اقدام کنند تا دیگر اعضا دچار فساد نشوند.

آیت‌الله علوی گرگانی، بابیان اینکه بسیجیان باید مجریان امر ولی‌فقیه و مراجع باشند، تصریح کرد: بسیجیان با انجام شایسته و درست وظایفشان، جامعه را از حرکت به سمت فساد نجات می‌دهند.

وی بابیان اینکه همه اقشار جامعه باید نسبت به انفاق در راه خداوند اهتمام داشته باشند،‌ گفت: انفاق به‌ معنی به کار بردن است و باید هر کاری را برای خدا انجام دهیم.

استاد حوزه علمیه قم، با اشاره به انواع انفاق،‌ عنوان کرد: انفاق مال و انفاق جان از انواع انفاق است که هر یک را باید در زمان مناسب انجام داد.

آیت‌الله علوی گرگانی با تأکید بر اینکه هرکسی کاری را در راه خدا انجام ندهد به دست خود شرایط را برای نابودی خودش را فراهم کرده است، عنوان کرد: اگر ثروتمندی از ثروت خود در راه خدا استفاده نکند،‌ جامعه او را به هلاکت می‌رساند و اگر عالمی از علم خود برای هدایت جامعه استفاده نکند، جهل جامعه او را به هلاکت خواهد رساند.

وی با بیان اینکه انفاق به دو نوع واجب و مستحب تقسیم می‌شود، تصریح کرد: انفاق واجب جایی است که دین توسط دشمنان مورد تعرض قرار بگیرد و ولی امر مسلمین به جهاد فتوا بدهد که در این زمان گذشتن از جان برای دفاع از دین واجب است.

این مرجع تقلید ادامه داد: بنابر اقتضای زمان یک نوع انفاق واجب می‌شود که این انفاق می‌تواند انفاق مال، انفاق در منبر و انفاق در احسان باشد.

وی یادآور شد: این مسئله مهم است که هرچه نزد خداوند فرستادید محفوظ است و به همان میزان به شما اجر و پاداش تعلق خواهد گرفت.

انتهای پیام/78005/ک40/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها