امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۸:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12812
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۷
تعداد بازدید: 95
علی ایرانپور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اهمیت بخش کشاورزی در اقتصاد کشور و اینکه متخصصان این ...

علی ایرانپور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اهمیت بخش کشاورزی در اقتصاد کشور و اینکه متخصصان این بخش در تصمیم‌گیری‌ها دخالت داده نشده‌اند، گفت: نگاه دولت باید متناسب با اهمیت کشاورزی به این بخش تغییر کند و این تغییر به نفع کشاورزی باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: طی سالهای اخیر همواره شاهد کم لطفی به بخش کشاورزی بوده‌ایم که این موضوع در انتخاب و انتصاب مسئولان این بخش نیز به وضوح دیده می‌شود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: به دلیل اهمیتی که بخش کشاورزی در حوزه امنیت غذایی دارد طی دو سال اخیر با جدی شدن تحریم‌ها اهمیت این بخش در نگاه مسئولان و مردم دو چندان شده است و به این دلیل می‌طلبد که نوع نگاه به این بخش با جدیت بیشتری تغییر کند.

نماینده مردم مبارکه با بیان اینکه امنیت غذایی کشور در این حوزه تامین می‌شود، گفت: یکی از ضعف‌های مهم این است که طی سالهای گذشته برنامه‌ریزی جدی و مناسب همسو با اهمیت این بخش انجام نشده است.

ایرانپور با تاکید بر ضرورت حضور متخصصان کشاورزی در عرصه‌های تصمیم‌گیری، گفت: در سالهای گذشته از ظرفیتهای مدیران مجرب استفاده نشده و منجر به این شده است که در بسیاری از محصولات به خودکفایی نرسیم.

وی با تاکید بر اینکه کاندیداهایی که در انتخابات ریاست جمهوری صحبت می‌کنند باید هم و غم آنها بیش از این به بخش کشاورزی باشد، گفت: مباحثی که مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی، حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی مطرح می‌کنند در بخش کشاورزی بیشتر امکان بروز دارد.

ایرانپور با تاکید بر حضور مدیران توانمند از جنس کشاورزی در جایگاه‌های تصمیم‌گیری گفت: مدیران باید به بخش کشاورزی اشراف داشته باشند تا بتوانند مشکلات آنها را رصد و پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه طی سالهای گذشته در انتخابات ریاست جمهوری و یا سطوح پایین کاندیداهای شهر و روستا متخصصان کشاورزی کمتر حضور داشته است، گفت: قطعاً افرادی‌که علم کشاورزی دارند به راحتی می‌توانند مشکلات بخش را برطرف کنند که این مصداق در عرصه‌های مختلف از رئیس دولت گرفته تا وزیر، نمایندگان، سایر مسئولان و مدیران قابل تعمیم است.

ایرانپور گفت: طی سالهای گذشته مسئولان توانمندی که بتوانند مشکلات این بخش را پیگیری و برطرف کنند وجود نداشته و حمایت‌های جدی نیز از سوی دولت انجام نشده است.

ایرانپور تصریح کرد: کم‌لطفی‌های سالهای گذشته از سوی دولت، بخشی به مطالبات کمتر از سوی مردم بر می‌گردد که باعث شده است متخصصان کشاورزی کمتر به عرصه‌های تصمیم‌گیر این بخش ورود پیدا کنند و به همین دلیل بین بخش کشاورزی و مسئولان اجرایی کشور فاصله افتاده و مشکلات کنونی را رقم زده است.

وی تاکید کرد: برای رفع مشکلات باید افرادی از بخش کشاورزی در بدنه‌های تصمیم‌گیر دولت حضور داشته باشند.

ایرانپور با تاکید بر تاثیر بخش کشاورزی در رفع مشکلات تحریم و اقتصادی کشور، گفت: کشاورزی جبهه و خط مقدم مقابله با تحریم‌ها است زیرا امنیت غذایی کشور از طریق این بخش تامین می‌شود و اقتصاد مقاومتی را با افزایش تولید می‌توان در این بخش جست‌وجو کرد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر اینکه بخش کشاورزی جایگاه ویژه‌ای در خنثی کردن تحریم‌ها دارد تصریح کرد: قطعاً اگر بخش کشاورزی را با این نگاه در نظر بگیریم در یک برنامه کوتاه مدت و با هزینه بودجه‌های جاری می‌توان حداقل در محصولات استراتژیک به خودکفایی رسید و حتی صادر کننده هم شد.

انتهای پیام/ک
 
برچسب ها:
آخرین اخبار