امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128121
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
برزین ضرغامی دبیر اجرایی بیست و دومین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ...

برزین ضرغامی دبیر اجرایی بیست و دومین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون فعالیت‌های این دوره اظهار داشت: ابتدا باید آغاز هفته بسیج را به همه حماسه آفرینان دفاع مقدس تبریک بگویم همان دلاور مردانی که رفتند تا ایران اسلامی عزت مند در جهان بماند.

وی ادامه داد: مهمترین سیاست هفته کتاب بحث ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بود، نقش ارشاد هم هماهنگ کنندگی امور است.

وی با بیان اینکه مهمترین سیاست، اولویت و هدف بحث ترویج کتاب و کتابخوانی است، عنوان کرد: مهمترین کار ویژه ارشاد هم همین بحث هماهنگی است، لذا ارشاد از ابتدای برپایی هفته کتاب تلاش داشت این نقش را پررنگ کند.

ضرغامی ضمن تاکید بر اینکه تمام و کمال در اجرای این امر موفق نبودیم اما تلاش کردیم اگر جایی از سیاست‌ها عدول کرده‌ایم به چارچوب بازگردیم، ابراز داشت: نهادها، سازمان‌ها و وزارتخانه‌های دولتی و نهادهای غیر دولتی ، عمومی و شهرداری در برپایی این هفته مشارکت داشتند، البته در سنوات قبل برخی نهادها طی هفته کتاب همکاری داشته و برخی اصلا حضور نداشتند، اولویت هم با حوزه های غیر دولتی بود تا کمک کنند این سیاست در حوزه غیر دولتی دنبال شود و البته نهادهای دولتی که حضور کمرنگ داشته و یا مشارکت نداشتند تلاش کردیم در برنامه‌های هفته کتاب مشارکت انها را تعریف کنیم.

دبیر اجرایی بیست و دومین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران ضمن اذعان به این نکته که ممکن است در پیاده سازی سیاست‌ها تماما موفق نبوده باشیم اما در مجموع هفته کتاب موفقی را سپری کردیم، اضافه کرد: هنگامی که نهادهای فراوانی مشارکت می‌کنند فرصت خوبی ایجاد می‌شود تا همگرایی نهادها را شاهد باشیم.

ضرغامی در پاسخ به اینکه متولیان برگزاری نمایشگاه کتب کاربردی و دانشگاهی از عدم موفقیت و رضایت ناشران شرکت کننده در این نمایشگاه‌ها و استقبال اندک خبر میدادند بهتر نبود با حمایت ارشاد تجمیعی صورت می‌گرفت و نمایشگاه منسجمی برپا می‌شد، گفت: در هفته کتاب برپایی نمایشگاه مدنظر ارشاد نیست، بلکه قالب‌های دیگری از فعالیت‌ها را طراحی می‌کنیم، ولی بازهم در شهرستان‌های استان تهران همانند رباط کریم و دماوند با مشارکت اتحادیه ناشران آشنا نمایشگاه‌های موفقی برپا کردیم که با اقبال خوبی هم همراه شد.

این مقام مسئول افزود: قاعدتا دامنه استقبال از نمایشگاه‌های تخصصی به مانند نمایشگاه‌های عمومی نیست،  اما ما معتقدیم این فعالیت‌ها باید اجرا شود، اما کمی انتظاراتمان را باید با جامعه مخاطب تعریف کنیم، در اینصورت طی هفته کتاب این نمایشگاه‌ها در کنار دیگر فعالیت‌ها فرصت استفاده فراهم می‌کند.

وی در خاتمه سخنان خود از انتشار فراخوان جشنواره «کتاب و رسانه‌ برتر» اشاره کرد و افزود: تلاش شده تا از پیشکسوتان این عرصه نیز تقدیر شود، باید فرصتی فراهم شود که به واقع از تلاشگران این عرصه به شکل شایسته تقدیر به عمل آید، البته فراخوان نیز منتشر شده و خبرنگاران می‌توانند آثار خود را ارسال کنند تا از برترین‌ها تقدیر شود برای هفته کتاب اختتامیه نخواهیم داشت اما طی مراسمی از فعالان هفته کتاب تقدیر خواهیم کرد که احتمالا این مراسم هفته آینده برگزار می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها