امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128143
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «علیکم بحسن الجوار فانّ اللّه عزّوجلّ امر بذلک» این جمله امام صادق(ع) است که می

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «علیکم بحسن الجوار فانّ اللّه عزّوجلّ امر بذلک» این جمله امام صادق(ع) است که می فرماید بر شما باد به خوش همسایگی پس به درستی که خداوند بدان امر کرده است؛ رعایت حقوق همسایگان در اسلام بسیار سفارش شده چه اینکه اجتماعی بعد از خانواده را پیش روی انسان می گذارند و در حقیقت، کودکی و نوجوانی انسان ها پیش از آنکه در مدرسه بگذرد، در میان همسایگان خواهد گذشت.

اسلام برای همسایگان همچون خویشاوندان، حقوقی قایل شده که اگر کسی بخواهد آن ها را نادیده انگارد یا ضایع نماید، گناهکار، خاطی و متجاوز محسوب می شود.

در سبک زندگی اسلامی که رهبر معظم انقلاب و مراجع تقلید بارها بر آن تاکید کرده اند، رعایت حقوق همایسگان نیز جزئی از برنامه اصلی و نقشه راه خواهد بود چه اینکه اگر روابط میان خانواده های ساکن در کنار هم سامان یابد و آنها با یکدیگر خوشرفتار باشند، این برخورد حسنه در سطح شهر و کشور نهادینه شده و هر کس به دلیل اینکه با خانواده های دیگری همسایه است، رفتار نیک اسلامی را در مورد آنها نیز رعایت خواهد کرد و به این ترتیب، یکی از مشکلات اصلی جوامع شهری، یعنی عدم تعامل با دیگر انسان ها حل خواهد شد.

«عالم و آدم» که مجموعه ای است با هدف بررسی نکات عملی در تحقق سبک زندگی اسلامی، این هفته به سراغ موضوعی به نام «محله» رفته است؛ مبحثی که روابط با همسایگان را می توان در قالب آن مورد ارزیابی و موشکافی قرار دارد.

در این قسمت محله، روابط همسایگان و شبکه روابط انسانی در محله های قدیم با حضور کارشناسان این برنامه آقایان ابراهیم فیاض و فراهانی بررسی می شود.

میثم فکری تهیه کننده و قاسم اورنگی کارگردان مجموعه عالم و آدم هستند که این هفته نیز طبق هفته های قبل ساعت 19 روز یکشنبه دوم آذرماه و تکرار آن ساعت 17 روز دوشنبه سوم آذرماه از شبکه افق به نمایش در می آید.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها