امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128175
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۳
تعداد بازدید: 432
«مخلص افغان» سخنگوی سرپرست ولایت پکتیکا در شرق افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، با اشاره به حمله انتحاری ...

«مخلص افغان» سخنگوی سرپرست ولایت پکتیکا در شرق افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، با اشاره به حمله انتحاری شب گذشته به یک ورزشگاه در منطقه «یحیی خیل» این ولایت گفت: آمار کشته‎شدگان این رویداد هنوز دقیق نیست و در حال افزایش است.

افغان افزود: آمار ابتدایی کشته‎شدگان این رویداد 45 نفر بوده که شامل کودکان، جوانان و نوجوانان است و همچنین آمار زخمی‎های آن نیز 60 نفر بود.

وی تأکید کرد: اکثر زخمی‎های این رویداد تروریستی بر اثر زخم‌های کاری جان باخته و وضعیت جسمی برخی دیگر نیز وخیم گزارش شده است.سخنگوی سرپرست ولایت پکتیکا در ادامه سخنان خود گفت: این رویداد به شکلی به وقوع پیوست که عامل انتحاری با مواد منفجره وارد ورزشگاه شد و پس از آنکه ورزشکاران و تماشاچیان در ورزشگاه جمع شدند مواد منفجره همراه خود را که در بدنش جاسازی کرده بود منفجر نمود که سبب کشته و زخمی شدن 105 نفر شد.

وی تصریح کرد: اکثر کشته‎شدگان این رویداد ورزشکاران و افرادی بودند که برای دیدن مسابقه ورزشی به این ورزشگاه آمده بودند و کودکان خردسال نیز شامل آنها است.

مخلص افغان در ادامه با تأکید براینکه تمام منطقه تحت کنترل نیروهای افغان است اظهار داشت: عوامل اصلی این رویداد هنوز مشخص نشده اما تحقیقات برای شناسایی عاملان اصلی این رویداد آغاز شده و ادامه دارد.این در حالی است که کاخ ریاست جمهوری افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرده که «محمد اشرف‎غنی» رئیس جمهور این کشور پس از وقوع این حمله انتحاری با «مجیب‎الله صمیم» تماس تلفنی گرفته و دستور داده برای شناسایی عاملان اصلی این رویداد اقدام‎های جدی انجام دهد.

اشرف‎غنی این حمله را خلاف ارزش‎های انسانی و اسلامی دانسته و دستور داد که با خانواده‎های قربانیان این رویداد همکاری صورت گیرد.

این در حالی است که تاکنون شخص یا گروهی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته اما کاخ ریاست جمهوری آن را کار دشمنان ملت این کشور دانسته است.

طالبان تاکنون در این خصوص اظهار نظر رسمی نکرده اما در صفحه فیسبوک رادیو تلویزیون «الاماره» نوشته است که این حمله کار دشمنان ملت افغانستان و فرودست‎های آمریکا و پاکستان است.


انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار