امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12818
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۷
تعداد بازدید: 153
حمیدرضا خانپور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری در راستای ایجاد و توسعه مشاغل بین اداره کل ...

حمیدرضا خانپور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری در راستای ایجاد و توسعه مشاغل بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای تهران با اتحادیه صنف خرازی فروشان و وابسته استان تهران، اظهارداشت:  ایجاد و توسعه مشاغل و حرفه‌های مرتبط، تدوین استانداردهای فروشندگی و مهندسی فروش و آموزش آنها در تمامی رشته‌های مرتبط با موضوع اتحادیه و تامین نیازهای آموزشی و ارتقای سطح مهارتی نیروی کار است.

وی افزود:‌ این تفاهم نامه در رشته های مراقبت و زیبایی، آرایشی و بهداشتی، هدایت دستاوردهای پژوهشی با رویکرد تجاری سازی در راستای تربیت نیروی انسانی ماهر، تقویت شایستگی‌های عمومی، تخصصی و فنی مورد نیاز نیروی انسانی ماهر جهت فروشگاه های سراسر تهران است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران اعلام داشت: در این تفاهم نامه برنامه ریزی در سطح استان جهت اجرای دوره‌های آموزشی برای مشاغل نوین مرتبط، مشارکت در تدوین و تایید استانداردهای شغل ومشاغل مورد نیاز و تدوین دورهای تکمیلی بین سطوح، در اختیار قرار دادن فضا و امکانات کارگاه‌های سازمان برای برگزاری دوره های آموزشی تخصصی و نوین است.

وی تعهدات اتحادیه صنف خرازی فروشان وابسته استان تهران، مشارکت در تهیه و تدوین استاندارد‌های آموزشی و شغلی نوین دانست و گفت:‌ پودمان‌های بین سطوح تحصیلی مرتبط، شناسایی و معرفی ظرفیت‌های آموزش ملی و بین المللی به مربیان و کارشناسان سازمان، فراهم کردن زمینه های حضور سازمان در نمایشگاه‌های ملی و بین المللی، فن بازارها و گارگاه های مرتبط، معرفی برای اخذ تسهیلات جهت حمایت از بخش خصوصی در انجام طرح های اشتغال زای کارآفرینانه معرفی شده از جمله این مباحث است.

خانپور همچنین از انعقاد قرارداد با شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران با خبر داد و تصریح کرد: آموزش های تخصصی و مهارتی فنی و حرفه ای مسیر دستیابی به اشتغال مولد و پایدار برای جوانان و تحقق تحول اقتصادی را هموار می‌سازد.

وی با اشاره به اینکه در این قرارداد تأمین مربیان واجد شرایط رسمی ویژه موضوع قرارداد است، بیان داشت: برگزاری کلاس‌های آموزشی استاندارد ویژه دروس تئوری و تجهیزات مورد نیاز مربوطه، پذیرش شاغلین معرفی شده از سوی شرکت، برگزاری آزمون‌های ارزشیابی ویژه شرکت کنندگان در دوره های آموزشی است.

به گفته این مقام مسئول، اعطای گواهینامه های مهارت به پذیرفته شدگان در آزمون های ارزشیابی ویژه موضوع قرارداد حداکثر ظرف مدت یک ماه خواهد بود.

وی افزود: تأمین 60 کارگاه عملی مناسب به تفکیک شهرستان‌های استان، به انضمام کلیه تجهیزات مورد نیاز بر اساس استانداردهای آموزشی موضوع قرارداد و معرفی آن به اداره کل است.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها