امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۲۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128193
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۲۳
تعداد بازدید: 32
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از جنوب استان تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی‌عراقی لحظاتی پیش در همایش سراسری مسئولین بسیج ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از جنوب استان تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی‌عراقی لحظاتی پیش در همایش سراسری مسئولین بسیج رسانه و مسئولین کانون‌های فعالان رسانه‌های سراسر کشور اظهار کرد: از ما سئوال می‌شود که فضای مجازی فرصت است یا تهدید، من می‌گویم هم فرصت است و هم تهدید. 

وی گفت: علاوه بر مؤلفه‌هایی که بیشتر جنبه مالی دارد، منشأ قدرت‌ها، قدرت الهی است و دو رکن اساسی مردم و نیروی الهی برای ساختن یک جامعه از دیدگاه دین وجود دارد.

نماینده اسبق ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در قرآن کریم به نیروی الهی و مردمی اشاره شده، بیان داشت: بسیج رسانه یکی از توانمندی‌های کشورمان در عرصه اطلاع‌رسانی است که می‌تواند در فضای مجازی مؤثر باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از خطبه و منبر به عنوان ابزار رسانه یاد کرد و افزود: در رژیم گذشته که قدرت در اختیار طاغوت بود و اینترنت هم در کار نبود، مردم اطلاعیه‌ها و سخنان امام خمینی را به دورترین نقاط کشور می‌رساندند و این رفتار مردمی آثار خودش را برجای گذاشت و انقلاب پیروز شد.

وی با اشاره به اینکه امروز شاهد هجمه‌های دشمنان در فضای مجازی هستیم، خاطرنشان کرد: بهره‌گیری از فضای مجازی اهمیت دارد اما با کمال تأسف دشمن و مخالفین ما در این عرصه از ما جلوتر هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اعلام اینکه در عرصه بین‌المللی گروه‌های متحجر توانستند از فضای مجازی استفاده کنند، گفت: گروه‌های تکفیری توانستند نسل سوم و چهارم مسلمانان مهاجر و دختر و پسری که پرورش‌یافته اروپا و آمریکا هستند و در فرهنگ غربی هضم شده‌اند، رصد کنند.

وی ادامه داد: نیروهای اروپایی و آمریکایی جذب گروه‌های تکفیری شده‌اند، اطلاعات و دانش خود را در اختیار تکفیری‌ها قرار داده‌اند و آنها توانستند از این ابزارها استفاده کنند.

محمدی‌عراقی با اشاره به تشییع جنازه مرحوم پاشایی بیان داشت: شاهد بودیم که از طریق فضای مجازی یک حرکت سراسری اتفاق افتاد و دعوت برای حضور در این مراسم از طریق فضای مجازی بود. جریان‌های سیاسی می‌خواستند از این حرکت بهره‌برداری کنند که موفق نشدند، اما این هشدار بود.

وی با اشاره به اینکه 22 میلیون بسیجی فعال در سراسر کشور داریم، گفت:‌این تعداد نیرو و تنوع گسترده در این اقشار گوناگون می‌توانند در مسیر اقشار گوناگون حرکت کنند و این یک ظرفیت و یک شبکه اجتماعی گسترده است.

وی با اشاره به اینکه دائم سئوال می‌شود که فضای مجازی فرصت است یا تهدید عنوان کرد:‌فضای مجازی هم فرصت است و هم تهدید. اما بستگی به تلاش خودمان دارد، اگر به درستی از این فضا استفاده کنیم، فرصت است و اگر آن را به دشمن بسپاریم، تهدید است.

محمدی‌عراقی گفت: باید در حوزه صنعت، کشاورزی و مدیریت مصرف، حضور فعال بسیج را ببینیم. امروز صنایع در کشور قدرت رقابت با محصولات خارجی را ندارند و کالاهای چینی و ترکیه‌ای در خانه‌های ما نفوذ کرده‌اند، بنابراین بسیج صنعت باید با همکاری بسیج کشاورزی و بسیج مدیریت مصرف این جریان خطرناک را مدیریت کند.

وی با تاکید بر اینکه هجوم کالاهای خارجی از نقاط ضعف بزرگ ما محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: تمام امید آمریکا در مذاکرات به این است که ما را تحریم کند، زیرا گمان می‌‌کنند که به واردات وابسته هستیم، بنابراین باید از تولید داخلی حمایت شود، تا دشمنان گمان نکنند که تحریم‌ها نقطه ضعف ما است.

نماینده اسبق ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همکاری بین بسیج با نیروی قدس سپاه تاکید کرد و گفت:‌ نیروی قدس سپاه به اندازه‌ای اثرگذار است که توانسته در عراق و سوریه اثرات خود را برجای بگذارد. بنابراین باید در سایه تعامل بسیج و نیروهای قدس سپاه این قدرت تأثیرگذار حفظ شود.

وی با اشاره به اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی علیه مسجدالاقصی گفت:‌رژیم صهیونیستی تاکنون جرأت نکرده بود که درهای مسجدالاقصی را برروی مسلمانان ببندد و برای نخستین بار در چند هفته گذشته این کار را کرد و پس از آن نیز مراسم رسمی یهود را در داخل مسجدالاقصی برگزار کرد، اما دنیای اسلام هیچ واکنشی را نشان نداد در حالی که رژیم صهیونیستی می‌خواست جامعه اسلامی را محک بزند و دید که هیچ صدایی در نمی‌آید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان تصریح کرد:‌ اینکه این فاجعه را دیر متوجه شده‌ایم، به دلیل ضعف اطلاع‌رسانی است که بسیج رسانه باید این ضعف را حل کند.

انتهای پیام/2462/ی40/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها