امروز : چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 25
۲۳:۳۶
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1282
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۹
تعداد بازدید: 236
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، صبح امروز «خالد بن هلال بن ناصر المعولی» رئیس مجلس عمان و هیئت همراه با سعید جلیلی نماینده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، صبح امروز «خالد بن هلال بن ناصر المعولی» رئیس مجلس عمان و هیئت همراه با سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری و دبیرشورایعالی امنیت ملی دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار سعید جلیلی با اشاره به روابط راهبردی، عمیق و گسترده تاریخی میان دو کشور، جمهوری اسلامی ایران و عمان را 2 ستون تامین امنیت در منطقه دانست و تاکید کرد: امنیت انرژی مرهون تدابیر و همکاری 2 کشور برای حفظ امنیت تنگه هرمز است.

دبیر شورایعالی امنیت ملی مناسبات ایران و عمان را نمونه موفق و بارزی از همکاری های منطقه ای در ردّ سلطه بیگانگان دانست و تصریح کرد: 2 کشور دارای منافع، تهدیدها و آرمان های مشترکی در جهان اسلام هستند.

جلیلی با تاکید بر نقش پارلمان ها در انعکاس خواست و فریاد مردم، نقشه دشمنان را ایجاد اختلاف های مذهبی و قومی و هدر دادن ظرفیت های فوق العاده جهان اسلام دانست و تصریح کرد: غرب سعی دارد با استفاده از ابزارهای رسانه ای مختلف، اذهان امت اسلامی را از جنایات رژیم صهیونیستی  و نقض حقوق اساسی فلسطینیان منحرف سازد.

وی با تاکید بر اهمیت موضوع سوریه و بحرین اظهار داشت: کسانی که  برابر سرکوب مردم بحرین و رد خواسته های مشروع آن ها سکوت کرده اند، در سوریه از گروه های تروریستی که مشغول کشتار مردم هستند حمایت می کنند.

در این دیدار خالد بن هلال بن ناصر المعولی رئیس مجلس عمان با تاکید بر لزوم گسترش همکاری ها در همه زمینه ها میان 2 کشور به ویژه در موضوعات امنیتی گفت: عرصه های مشترک همکاری میان ایران و عمان می تواند بستر مناسبی برای حل اختلافات در منطقه نیز باشد.

وی با اشاره به جایگاه مهم و موثر ایران در روابط منطقه ای و جهانی افزود: همه کشورهای عربی به مواضع با صلابت جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و مقابله با رژیم صهیونیستی افتخار می کنند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها