امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12820
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۷
تعداد بازدید: 112
هادی ابوی طرقبه در گفـت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به وضعیت بیمه تامین اجتماعی کارگران ساختمانی، اظهار داشت: سقف گذاشتن ...

هادی ابوی طرقبه در گفـت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به وضعیت بیمه تامین اجتماعی کارگران ساختمانی، اظهار داشت: سقف گذاشتن برای میزان بیمه کارگران در قانون وجود ندارد.

وی ادامه داد: در تشکل‌های کارگری این بحث از سوی مسئولان پیگیری شده است و عنوان می‌شود که اعتباری باید برای این موضوع اختصاص یابد.

عضو کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با بیان اینکه برخی معتقدند افراد خارج از کارگران ساختمانی از این خدمات استفاده می‌کنند، گفت: براساس قانون شناسایی و ارائه معرفی نامه برای استفاده از خدمات بیمه به انجمن‌ها سپرده شد و اکنون مشکلی وجود دارد بحث چگونگی آموزش‌ها و آزمون سازمان فنی و حرفه‌ای است.

به گفته این فعال کارگری، ناهماهنگی میان انجمن‌ها و آموزش سازمان فنی و حرفه‌ای وجود دارد که در مرحله اول باید این افراد توسط انجمن شناسایی شوند و بعد گواهی نامه دریافت کنند.

ابوی با اشاره به اینکه رشته‌های کارگران ساختمانی متنوع است، تصریح کرد:‌یکی از شرایط بیمه داشتن شغل و احراز آن توسط انجمن‌های صنفی است و همه مباحث براساس قانون خواهد شد و روابط در این موضوع دخیل نخواهد بود.

به گفته این فعال کارگری، افرادی باید بیمه شوند که کارگر ساختمانی در میادین هستند که به صورت انفرادی مشغول فعالیت بوده و افرادی که در شرکت‌های پیمانکاری شاغل هستند و بیمه آنها پرداخت می‌شود نباید از این امکان استفاده کنند.

عضو کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با بیان اینکه تاکنون بیش از 600 هزار نفر کارگر ساختمانی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، بیان داشت: نزدیک به 20 درصد افراد شرایطشان احزار نشده بود و اکنون مابقی افراد نیز براساس ضوابط انجام خواهد شد.

وی یکی از انگیزه‌های قانون‌گذار برای بیمه شدن را موقتی بودن کار کارگران ساختمانی دانست و افزود: این موضوع مشوقی برای این اقشار است که بتواند از مباحث درمانی و تامین اجتماعی مبرا باشد.

به گزارش فارس مجلس در بودجه سال 92 دولت اعتباری برای بیمه شدن بیش از 200 هزار کارگر ساختمانی را تصویب کرده در حالی که به گفته مسئولان دولتی و تشکل‌های کارگری بیش از یک میلیون نفر واجد شرایط دریافت بیمه تامین اجتماعی هستند.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها