امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128203
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۲۳
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گزیده‌ای از مهمترین اخبار اقتصادی امروز دوشنبه سوم آذرماه 1393 به شرح زیر است: * توقف بودجه‌ریزی

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گزیده‌ای از مهمترین اخبار اقتصادی امروز دوشنبه سوم آذرماه 1393 به شرح زیر است:

* توقف بودجه‌ریزی عملیاتی در ایستگاه اول/ برگزاری همایش هم بودجه را عملیاتی نکرد

دو سال است گام اول بودجه‌ریزی عملیاتی، تنظیم بودجه 4 دستگاه بر این مبناست اما این هدف دوساله که اساس گام اول بودجه‌ریزی عملیاتی تعریف شده است، همچنان در همان مرحله باقی مانده است. کردبچه با اشاره به آغاز تدوین بودجه سال 94 بر مبنای بودجه‌ریزی عملیاتی از ابتدای سال جاری افزود: با حضور بهترین نخبگان این کار شروع شده و  8 کارگروه موظف به برنامه‌ریزی و تدوین بودجه عملیاتی شدند. کارگروه‌های اصلاح فرآیندها، نظام مدیریت عملکرد،‌ نظام هزینه‌یابی و نظام حسابداری از جمله کارگروه‌های تشکیل شده در این حوزه هستند.

* فراخوان مجدد به مسکن مهری‌های فاز 11 پردیس/ تا پایان آذر 12 میلیون واریز کنید

شرکت عمران شهر پردیس در تازه ترین اقدام خود از متقاضیان فاز 11 مسکن مهر خواست تا پایان ماه جاری 12 میلیون تومان به حساب متمرکز مسکن مهر خود واریز نمایند.
به گفته وی، روز گذشته پیام جدیدی که به بخش نامه‌های اداری کارتابل بنده ارسال شده بود، باز نمی‌شد. اما امروز با مراجعه مجدد به این کارتابل دریافتم که باید علاوه بر مبلغ 27 میلیون تومانی که تا کنون بابت دریافت واحد مسکونی خود واریز کرده بودم، 12 میلیون تومان دیگر به حساب خود واریز کنم.

* افزایش قیمت نفت با احتمال پیشنهاد ایران برای کاهش تولید اوپک

بروز نشانه‌هایی از احتمال پیشنهاد ایران به عربستان برای کاهش تولید نفت اوپک در آستانه نشست این سازمان قیمت نفت را افزایش داد.
به نوشته این گزارش، با افزایش سرعت تولید نفت شیل آمریکا و کاهش تقاضا، قیمت نفت اخیرا به شدت کاهش یافته است.
در حالی‌که برخی از تولیدکنندگان عضو اوپک در مقابل درخواست برای کاهش تولید مقاومت می‌کنند، کشورهایی نظیر ونزوئلا و اکوادر در تلاش برای انجام اقدامی در راستای تقویت قیمت‌ها در آستانه نشست اوپک در وین هستند.

* بهای نفت در صورت عدم توافق اوپک 60 دلار می‌شود/ اعتبار اوپک زیر ذره‌بین بازار نفت

رویترز طی گزارشی نوشت: اگر اعضای اوپک بر سر کاهش چشمگیر تولید نفت این سازمان در وین به توافق نرسند، قیمت نفت می‌تواند تا 60 دلار در هر بشکه نیز کاهش یابد و اعتبار اوپک در بازار و تاثیر آن بر بازارهای جهانی نفت نیز زیر سؤال می‌رود.
به گفته بازیگران بازار نفت، قیمت نفت برنت از ماه جولای تاکنون 34 درصد کاهش یافته و در 14 نوامبر به کمترین رقم در 4 سال اخیر برابر با 76.76 دلار در هر بشکه رسیده است و در صورتی که اعضای اوپک بر سر کاهش حداقل یک میلیون بشکه در روز به توافق نرسند، این روند می‌تواند با کاهش بیشتر مواجه شود.

* نسل جدید مشکلات مشترکان با خدمات نوین تلفن همراه/اینترنت مورد نظر در دسترس نیست

در حالی که اپراتورهای تلفن همراه در ارائه نسل سوم و چهارم با تبلیغات رنگارنگ گوی سبقت را از یکدیگر می‌ربایند، اما مشکلات عدیده آن برای مشترکان موجب نارضایتی شده و البته هیچ کسی هم پاسخگو نیست.
در حال حاضر اپراتورها با تبلیغات زیبا و متعدد استفاده از نسل سوم اینترنت همراه سعی در جلب مشترکان به این خدمات دارند اما سرعت و کیفیت این خدمات در حد این تکنولوژی نیست و در حالی که هنوز پوشش شبکه‌ای 3G تکمیل نشده و مشترکان با مشکلات بسیاری چه در سرویس تماس و چه دیتا مواجهند، خبر از راه‌اندازی نسل چهارم تلفن همراه در کشور می‌شود.

* تعرفه‌های اینترنت نسل چهارم در عربستان/ انتقال دیتای موبایل با سرعت 22 مگابیت در ثانیه

اینترنت نسل چهارم از سوی اپراتور زین عربستان به طور نامحدود به قیمت 400 هزار تومان در ماه ارائه می‌شود، سرعت این نوع اینترنت در عربستان حدود 22 مگابیت در ثانیه یعنی 10 برابر اینترنت نسل 3 است.
بنابر این گزارش، به نقل از سایت‌های رسمی اپراتورهای تلفن همراه عربستان سعودی، بررسی هزینه‌ و کیفیت ارائه خدمات نسل 3 و 4 تلفن همراه در این کشور همسایه می‌تواند قضاوت در مورد ارائه خدمات مشابه در ایران را ساده‌تر کند.

* ترس غرب از نتایج مثبت اقتصادی لغو تحریم ها برای ایران

موسسه کاتو اعلام کرد:با نزدیک شدن مواضع دو طرف در خلال مذاکرات، غرب نسبت به لغو تحریم ها مقاومت می کند که تنها دلیل آن نگرانی نسبت به نتایج مثبت اقتصادی لغو تحریم ها برای ایران در آینده است.
این تحریم های اقتصادی از یک سو ایران را از نظر اقتصادی تحت فشار قرار می داد و از توسعه بیشتر اقتصاد کشور جلوگیری می کرد و از سوی دیگر باعث کنترل رشد اقتصادی بیش از 6 درصدی ایران در سال های قبل از تحریم می شد.

* مهم‌ترین مشکل کشور اشتغال است/ از وقتی مسئولان تحریم‌ها را به رسمیت شناختند مشکلات شروع شد

رئیس بسیج مستضعفین گفت: مشکل تحریم بعد از اینکه به رسمیت شناخته شد به اقتصاد کشور ورود پیدا کرد. متاسفانه طی سه سال اخیر که تحریم را به رسمیت شناختیم، این مسائل به وجود آمد، وگرنه تا قبل از آن این گونه مباحث تاثیری در کشور نداشت.
سردار نقدی افزود : بیشتر حواس ها سمت مذاکرات و حل و فصل تحریم از راه مسائل سیاسی است. اقتصاد کشور را بررسی کردیم و متوجه شدیم که با دو بیماری که راهکارهای آن ها با هم در تضاد هستند، به نام رکود و تورم مواجه هستیم و راه حل و داروی هر کدام موجب تشدید دیگری می شود.

* تعاون آماده‌ترین بستر اقتصاد مقاومتی است/ دولت قوانین و اسناد تعاون را اجرا کند

عضو هیأت مدیره اتاق تعاون ایران گفت:‌ آماده‌ترین بستر اقتصاد مقاومتی برای واگذاری کار به مردم در تعاونی‌ها قابل اجرا است و لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی اجرای قوانین مصوب مجلس و اسناد ابلاغی دولت در حوزه تعاون است.
سیدجواد رضویان راد گفت: بهترین و آماده‌ترین بستر برای واگذاری کار به مردم در شرکت‌های تعاونی قابل اجرا است، چون این ظرفیت در قانون شرکت‌های تعاونی دیده شده است. همچنین شرایط برای واگذاری کار به مردم در شرکت‌های سهامی عام به سادگی تعاونی‌ها نیست، ضمن اینکه بخش تعاون در همه صنوف و در تمام دنیا امتحان خود را پس داده و می‌تواند در این زمینه تاثیرگذار باشد.

* روز حساس بازار سرمایه/ جدال هیجانات سیاسی با منطق اقتصادی در تالار شیشه‌ای

تالار شیشه‌ای بورس در آخرین روز از مذاکرات هسته‌ای شاهد جدال دو گروه از معامله‌گران است. آنهایی که با خوشبینی احساسی از آینده مذاکرات در پشت برخی نمادها صف کشیده‌اند و آنهایی که با منطق اقتصادی و به دور از هیجان تصمیم می‌گیرند.
با وجود اینکه بسیاری از کارشناسان بازار سرمایه وجود نگاه صفر و یک در تالار شیشه‌ای نسبت به مذاکرات هسته‌ای را مورد انتقاد قرار داده‌اند، اما واقعیت این است که سهامداران نسبت به آینده بازار با توجه به احتمال توافق در حال برنامه‌ریزی هستند.

* قیمت‌گذاری 5 محصول جدید ایران خودرو و سایپا در شورای رقابت/ تولید تندر 90 متوقف می‌شود

عضو ناظر شورای رقابت از برگزاری جلسات این شورا برای قیمت‌گذاری 5 محصول جدید ایران خودرو و سایپا از جمله محصولات تولیدی روی پلت فرم تندر90 خبر داد.
محمدعلی مددی در مورد قیمت‌گذاری تندر 90 نیز به فارس گفت: با توجه به اینکه تولید این خودرو روند کاهشی دارد و قرار است از رده تولید خارج شود، قیمت‌گذاری برای آن انجام نمی‌دهیم ولی مشتقات تندر 90 و محصولات جدید تولیدی بر روی پلت‌فرم این خودرو را قیمت‌گذاری خواهیم کرد.

* افزایش 25 درصدی صادرات محصولات کشاورزی/ جهش صادراتی با رفع موانع دور از دسترس نیست

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با بیان اینکه صادرات محصولات کشاورزی در 7 ماه نخست سال 93 نسبت به سال 92 افزایش داشته است، گفت: صادرات از لحاظ ارزش 28 درصد و از نظر وزن 25 درصد رشد داشته است.
سیدرضا نورانی بیان داشت: از این میزان یک میلیون و 97 هزار تن به ارزش 620 میلیون دلار به صادرات میوه و تره‌بار ، سبزی و صیفی و گل گیاه اختصاص داشته که از نظر ارزشی حدود 58 درصد و از نظر وزنی حدود 32 درصد نسبت به 7 ماه سال 92 رشد داشته است.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها