امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۱۵:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128206
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۲۳
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کوروش کمره‌ای دبیر جشنواره نشریات و رسانه‌های دانشجویی در نشست خبری صبح امروز گفت: ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کوروش کمره‌ای دبیر جشنواره نشریات و رسانه‌های دانشجویی در نشست خبری صبح امروز گفت: با نگاه دقیق‌تر به فضای دانشگاه‌ها متوجه‌ می‌شویم که نشریات دانشجویی تاکنون جدی گرفته نشده‌اند و تنها توجه به این نشریات بحث جشنواره وزارت علوم بود که بیشتر ماهیت دولتی داشت و تمام ظرفیت‌های دانشجویی در آن لحاظ نمی‌شد.

وی افزود: 5 تشکل بزرگ دانشجویی تصمیم به برگزاری جشنواره نشریات دانشجویی گفته‌اند و انتظار داریم افراد حقیقی و حقوقی با هر سلیقه‌ای به ما بپیوندند.

کمره‌ای کشف و توانمند‌سازی استعداد‌های جوانان و دانشجویان، تشویق و معرفی نشریات دانشجویی در رسانه‌های موفق، ایجاد بستر تعامل و انسجام بین فعالان دانشجویی را از اهداف این جشنواره عنوان کرد.

به گفته وی، دانشجویان برای ارسال آثار و ثبت‌نام در این جشنواره می‌توانند با مراجعه به سایت nasl4.ir نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

وی افزود: مهلت ارسال آثار تا 12 بهمن‌ماه سال 93 است.

*تشریح جزئیات برگزاری جشنواره نشریات دانشجویی

در ادامه رضا مشتاقی نماینده اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: این جشنواره در سه قالب نشریات دانشجویی، رسانه‌ها و نقد دانشجویی برگزار می‌شود که نشریات دانشجویی در دو بخش کلیت نشریات و آثار منتشر شده مطرح شده است و در بخش آثار 8 زمینه مقاله، یادداشت، گزارش، مصاحبه، کاریکاتور، متن ادبی، ایمفوگرافی و صفحه‌آرایی مطرح است.

وی افزود: نشریات نیز در بخش‌های فرهنگی- اجتماعی، علمی - سیاسی، هنری- ادبی، عقیدتی- دینی، طنز و کاریکاتور شرکت می‌کنند.

در ادامه نیز محسن باقری عضو تشکل جامعه اسلامی دانشجویان گفت: این جشنواره در دو حوزه نشریات دانشجویی مکتوب و مجازی و همچنین رسانه‌های مکتوب و مجازی برگزار می‌شود که نشریات دانشجویی باید مجوز داشته و فعالیت آنها از مهر 91 به بعد باشد. صاحب اثر نیز در زمان دانشجویی اثر را ارائه داده باشد، رسانه‌ها هم باید مجوز داشته و آثار آنها از مهر 92 به بعد باشد.

وی افزود: مهلت ارسال آثار تا 12 بهمن امسال است و افتتاحیه جشنواره هفته اول اردیبهشت 94 در یکی از دانشگاه‌های تهران برگزار می‌شود.

در ادامه صادق اسحاقی نماینده اتحادیه دفتر تحکیم وحدت گفت: یکی از وجوه تمایز جشنواره با جشنواره‌های دیگر بحث داوری است که داوری در دو مرحله از سوی افراد طراز اول کشور انجام می‌شود و در بخش جوایز هم به 7 نفر اول لوح تقدیر و تندیس ارائه می‌شود.

وی گفت: همچنین به نفر اول یک میلیون تومان، نفر دوم 500 هزار تومان و نفر سوم 250 هزار تومان جایزه اهدا می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها