امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۶:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128212
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۲۳
تعداد بازدید: 11
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه نمی‌توان نسبت به تحقق وعده‌های آمریکا در

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه نمی‌توان نسبت به تحقق وعده‌های آمریکا در مذاکرات امیدوار بود، اعلام کرد: برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور باید به توان داخلی تکیه شود و از توقع بی‌مورد نسبت به دشمنان ملت برای حل شدن مشکلات اقتصادی امتناع شود.

متن این بیانیه بدین شرح است:

« بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اعلام حمایت خود از تیم مذاکره کننده، بر این باور است که بیانات امام و رهبری در طول تاریخ جمهوری اسلامی خیر و صلاح کشور و ملت را در برداشته است و در مذاکرات با غرب (به ویژه آمریکای جنایتکار) نیز باید توصیه های آنان سرلوحه ما قرار گیرد. لذا خواستار آن هستیم که برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور به توان داخلی تکیه شود و از توقع بی‌مورد نسبت به دشمنان ملت برای حل شدن مشکلات اقتصادی امتناع شود.

1- مذاکره با آمریکا و دولت‌های غربی برای چندمین بار در یک سال اخیر، به ملت ایران و تیم مذاکره کننده نشان داد که «هسته‌ای بهانه است» و غرب و آمریکا به دنبال منفعت خود هستند و بر سر هیچ مسئله‌ای نمی‌توان با آن ها به توافق و تفاهم دربرگیرنده منافع ملت ایران رسید.

2- خبرهایی از مذاکرات وین شنیده می‌شود مبنی بر آن که دو طرف برای برون رفت از بن بست، طرح «تفاهم سیاسی» تا رسیدن به توافق جامع را مطرح کرده‌اند، واضح است که این واژه سازی‌ها و بازی با کلمات و الفاظ مبهم، نمی‌تواند سرپوشی بر زیاده خواهی‌های آمریکا باشد، همان طور که در مذاکرات ژنو تجربه کردیم، آمریکا (این موجود غیر قابل اعتماد) ذره‌ای بر حرف خود پایدار نیست و نمی‌توان نسبت به تحقق وعده‌های آمریکا در مذاکرات امیدوار بود.

3- مسلماً ملت ایران الزامی برای خود نسبت به رسیدن به توافق به هر قیمتی حس نمی‌کند و شدیداً در مقابل توافقی که عزت و استقلال این کشور را متعرض می‌شود، از خود واکنش نشان خواهد داد، لذا خواهشمند است تیم مذاکره کننده برای رسیدن به توافق شتابزده عمل نکند.

4- بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تنها توافقی را مورد پذیرش و کارگشا می‌داند که شامل این دو مطالبه اصلی باشد:

الف) لغو یکباره تحریم‌ها که اساساً فلسفه مذاکرات نیز همین است.

ب) اختیار کامل ملت ایران در بکار گیری فناوری راهبردی هسته‌ای در رفع نیازهای اساسی خود و ایستادگی در برابر صنعت هسته‌ای دکوری مورد نظر طرف مقابل.

روشن است هر توافق یا تفاهمی که مفاد فوق در آن لحاظ نشده باشد، متضمن منافع ملی و استقلال جمهوری اسلامی ایران نخواهد بود و طبعاً مورد پذیرش نخبگان و ملت شریف ایران قرار نخواهد گرفت. لذا ما دانشجویان طبق وظیفه خود تا دستیابی به خواسته های برحق ملت ایران در صحنه حضور مؤثر خواهیم داشت.»

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها