امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۷:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128217
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۲۳
تعداد بازدید: 32
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش ماهانه خود گزارش داده است که میزان ذخایر اورانیوم با

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش ماهانه خود گزارش داده است که میزان ذخایر اورانیوم با غنای پایین ایران در ماه جاری کاهش یافته است.

گزارش اخیر آژانس درباره ایران در حالی منتشر می‌شود که این نهاد آخرین گزارش خود درباره ایران را اصلاح کرد. در گزارش اصلاح نشده ابتدایی میزان ذخایر اورانیوم با غنای 5درصد ایران را 8390 کیلوگرم اعلام کرده بود. اما آژانس در اصلاحیه‌ صادر شده، این رقم را 8290 کیلوگرم اعلام کرده است.

از سوی دیگر یوکیا آمانو در آخرین اظهاراتش که همزمان با مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 مطرح شد، باز هم از ایران همکاری بیشتر برای حل موضوعات باقی مانده را خواستار شده بود. به نظر می‌رسد آمانو همصدا با مقامات غربی به ابزاری برای اعمال فشار بر ایران تبدیل شده باشد.

گزارش ماهانه آژانس در حالی مطرح شده که به گفته مقامات و حاضران در مذاکرات هسته‌ای وین، با تمدید گفت‌و گوها موافقت کرده‌اند و برای توافق نهایی ضرب‌الاجل اول جولای(1خ  تیر 1394) را تعیین کردند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها