امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۵:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128235
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۴۱
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار قضایی فارس حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در حاشیه دیدار  رئیس دستگاه قضایی قطر در جمع خبرنگاران به مباحث مطرح ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در حاشیه دیدار  رئیس دستگاه قضایی قطر در جمع خبرنگاران به مباحث مطرح شده در این گفت‌وگو اشاره کرد و اظهار داشت: ما در این جلسه عنوان کردیم که این وضعی که در امت اسلامی است ناگوار است و ما با این همه توانایی سرمایه انسانی و امکانات و قدرت نرم (قرآن و معارف) خوب استفاده نمی‌کنیم.

وزیر دادگستری گفت: ما باید دنیا را آباد کنیم اما هر وقت که اسم جهاد می‌آید متأسفانه مترادف با خونریزی و خشونت است که برای ما زشت است و برای اسلام بد است که دین کمال،‌رحمت و مودت متهم شود و با خونریزان و آدم‌کشان مترادف شود .

وی ادامه داد: ما به آنها گفتیم شما که تلاش‌هایتان مثبت است بیایید به صلح و همزیستی در امت اسلامی کمک کنید.

حجت‌الاسلام پور محمدی ادامه داد:‌ رئیس جمهور در سال گذشته در سازمان ملل طرح مبارزه با افراطی‌گری و خشونت را مطرح کردند که ما گفتیم شما هم بیایید آن را برای خدمت به جامعه اسلامی اجرایی کنید که آنها نیز گفتند ما هم در این زمینه طرح داریم.

وزیر دادگستری به سخنان رئیس دستگاه قضایی قطر اشاره کرد و گفت:‌ او معتقد بود که انقلاب دستاورد بزرگی است و ملت ایران جایگاه والایی به دست آورده چرا که انقلاب ها با شکست مواجه می‌شوند و تمام رهبران خود را کنار گذاشته و دچار دیکتاتوری می‌شوند اما در انقلاب ما چنین مسئله‌ای اتفاق نیفتاده است.

حجت‌الاسلام پورمحمدی به نکته دیگر اشاره کرد و گفت: رئیس دستگاه قطر معتقد بود اگر یک گشایش اقتصادی در ایران اتفاق بیفتد رشد ایران بسیار سریع خواهد بود.

وی با بیان توافقات قضایی خوب با دستگاه قطر گفت: خوشبختانه تعدادی از زندانیان که محکومیت سنگین داشتند موافقت شده که به ایران بیایند همچنین در زمینه تبادل دانشجو نیز صحبت شده است که برای تحصیل در رشته‌هایی مثل جرم‌شناسی و زبان فارسی و غیره به ایران بیایند.

وزیر دادگستری به مباحث جهانی در 5+1 اشاره کرد و گفت: ما باید گفتمان درون اسلامی را نیز انجام دهیم که نیاز جدی است.

این مقام ارشد قضایی به حضور 73 درصدی ایرانیان در انتخابات سال گذشته اشاره کرد و گفت: این حضور یک پیام به دنیا داشت و آن اینکه مردم‌سالاری عمیق در ایران وجود دارد.

وزیر دادگستری در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در مورد تعداد زندانیان ایرانی در قطر گفت: قرار شده 10نفر از ایرانیان زندانی به ایران استرداد داده شوند و 20نفر نیز بازداشت بودند که آزاد شدند. که افراد ایرانی ساکن قطر بودند و جرم آنها ظاهراً مواد مخدر، تخلف از مقرارت قطر و ورود غیر قانونی بوده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین پورمحمدی در پاسخ به دیگر پرسش فارس در مورد تعداد زندانیان قطری در ایران گفت:‌ آمار دقیقی را نمی‌دانم اما ظاهراً چیزی نباشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها