امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128236
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۴۱
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ دفتر تحکیم وحدت همزمان با مذاکرات هسته‌ای با صدور بیانیه‌ای با تاکید بر ...

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ دفتر تحکیم وحدت همزمان با مذاکرات هسته‌ای با صدور بیانیه‌ای با تاکید بر این موضوع که گره زدن مشکلات اقتصادی با تحریم راهبردی اشتباه است، اعلام کرد: ما آماده‌ایم با پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و اتکا به درون، تمامی تحریم‌های ظالمانه را بی‌اثر کنیم.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

«به ایستگاه پایان مذاکرات هسته‌ای نزدیک شدیم، جایی که جمهوری اسلامی ایران با کشورهای1+5 دور یک میز نشسته‌اند تا پس از 10 سال بتوانند به نتیجه‌ای برسند، پایانی که هر دو طرف را راضی کند.

مذاکراتی که در طی این چند سال فراز و فرودهای فراوانی داشته و امروز بعد یک سال از توافق موقت ژنو قرار است توافقی بلند مدت امضا شود. توافقی که از دید ما باید خوب باشد و مسؤلان نیز قول همین را داده‌اند و به طور قطع عدم توافق، بهتر از توافق بد است. این اطمینان را داریم که فرزندان انقلاب همین موضوع را در دستور کار قرار داده‌اند.

دفتر تحکیم وحدت جهت تنویر افکار عمومی و همچنین حمایت از تیم مذاکره کننده هسته‌ای، شاخصه‌های یک توافق خوب را می‌شمارد:

1- دستاورد‌های هسته‌ای که با زحمات فراوان دانشمندان و شهادت چند نفر از آنان بدست آمده است، حفظ شود، روند تحقیق و توسعه ادامه پیدا کند و نیازهای کشور در حوزه پزشکی و تولید برق تامین شود.

2- همانگونه که طرف ایرانی به تعهدات خود بر مبنای توافقنامه ژنو پایبند بوده و این امر را بر پایه اعتقادات دینی خود انجام می‌دهند، این انتظار می‌رود که طرف غربی هم به تمام تعهدات خود که لغو یک جای همه تحریم هاست عمل کند. چرا که همه اعضای دائم شورای امنیت در این مذاکرات حضور دارند و باید بلافاصله بعد از توافق احتمالی، تمام تحریم‌های شورای امنیت را لغو کنند.

از طرفی دولت آمریکا که یکی از طرفهای اصلی مذاکرات است، توانایی لغو تحریم‌های دولت و کنگره آمریکا را دارد و از آنجایی که خانم اشتون به نمایندگی از اتحادیه اروپا در مذاکرات حضور دارد لغو تحریم‌های اتحادیه اروپا نیز امکان پذیر است.

3- در این توافق نیاز به حضور داوری که مورد وثوق طرفین باشد، است. این داور باید ضامن اجرای توافقات دو طرف باشد. در توافق ژنو کمیسیونی که این داوری را پیگیری می‌کرد شامل  کشورهای 1 5 و ایران بود که واضح است ترکیب این کمیسیون به هیچ وجه نمی‌تواند برای طرف غربی الزام آور باشد.

4- جمهوری اسلامی ایران تجربه یک دوره اعتماد سازی برای کشورهای غربی را در سال های 82 و 83 دارد و در مقابل کشورهای غربی هیچکدام از تعهدادتشان را انجام ندادند. به همین دلیل کار عاقلانه این است که اقدامات ایرانی به صورت گام به گام، همزمان با طرف غربی صورت بگیرد و در ازای محقق شدن هر یک از تعهدات طرف غربی، دولت ایران هم یکی از تعهدات خود را اجرایی کند.

در پایان دفتر تحکیم  وحدت به نمایندگی از جنبش دانشجویی ایران و همچنین ملت شریف ایران اسلامی اعلام می دارد که گره زدن مسائل و مشکلات اقتصادی مردم با مقوله ی تحریم راهبردی اشتباه غیر منطقی  است.

در صورت عدم نتیجه در توافقات، طرف ایرانی چیزی را از دست نداده است و اتفاقا به تجربیات گرانبهای آن افزوده شده است. ما آماده ایم با پیگیری سیاست های اقتصاد مقاومتی و اتکا به درون خود تمامی تحریم های ظالمانه را بی اثر کنیم و اتفاقا از این تهدید به عنوان فرصتی گرانبها استفاده کنیم تا استقلال خود را بیشتر از پیش تثبیت کنیم.»

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها