امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۲۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128239
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۴۱
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی ظهر امروز در دیدار با فرماندهان نیروی انتظامی با اشاره به اینکه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی ظهر امروز در دیدار با فرماندهان نیروی انتظامی با اشاره به اینکه برخی از مطالب در قرآن کریم بارها تکرار شده است، اظهار کرد: تکرار برخی از مطالب در قرآن کریم نشان‌دهنده اهمیت موضوع است.

وی افزود: علما و اندیشمندان تکرار موضوعات در قرآن کریم را نشان‌دهنده اهمیت موضوع می‌دانند که در برخی از مواقع تکرار این مطالب در چند مرحله صورت گرفته است.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه مسئله تقوا 80 بار در قرآن کریم مطرح شده است، گفت: از جمله صفاتی که خداوند در قرآن کریم به آن بسیار تاکید داشته، مسئله تقوا است که شش شناسه برای آن مشخص شده است که رعایت این شناسه‌ها سبب رستگاری افراد می‌شود.

وی تصریح کرد: ایمان به غیب یکی از شناسه‌های تقوا است، بنابراین انسان‌ها باید به امور و مسائلی که از نظر آنها پنهان است ایمان بیاورند، به طور مثال خداوند از دید انسان‌ها پنهان است، اما مردم با توجه به نشانه‌هایی که در جهان هستی وجود دارد، به پروردگار و وجود او ایمان می‌آورند.

علوی‌گرگانی با اشاره به مراسم عزاداری مردم برای سالار شهیدان(ع) در ایام ماه محرم و صفر گفت: در حال حاضر شاهد این هستیم که در این ایام مردم با شکوه‌تر از سال گذشته برای امام حسین(ع) عزاداری می‌کنند، این در حالی است که در زمان شهادت ایشان حضور نداشتند، اما به مظلومیت این امام بزرگوار ایمان آوردند.

وی خاطرنشان کرد: فردی که نماز نمی‌خواند به طور قطع تقوا ندارد، زیرا نماز ستون دین است و جزو اصلی‌ترین اساس تقوا محسوب می‌شود.

استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه انفاق در علم، کمال و قدرت‌بخشی از ارکان تقوا شمرده می‌شود، گفت: هر فردی در سمت‌ و جایگاه‌های مختلف باید خود را خادم مردم بداند.

وی بیان کرد: ایمان به آنچه که به پیامبران پیش از رسول خاتم(ص) وحی شده و ایمان به آنچه به رسول اکرم(ص) وحی شده است نیز از دیگر شناسه‌های تقوا محسوب می‌شود.

علوی‌گرگانی با اشاره به اینکه دنیا مزرعه آخرت است، گفت: در روز آخرت همه مردم باید نسبت به اعمال و رفتار خود در جهان هستی پاسخ دهند، از همین رو برای داشتن تقوا باید در جهان هستی نسبت به این امر علاقه داشته باشند.

وی تصریح کرد: پاسخگویی نسبت به اعمال و رفتار انسان‌ها در جهان هستی، سخت‌ترین حالت انسان‌ها در روز قیامت از دیدگاه امام صادق(ع) است.

انتهای پیام/78019/ک30/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها