امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۶:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12824
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۷
تعداد بازدید: 100
عبدالرضا شیخان در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهارداشت: دلیل اصلی کاهش قیمت سهام شرکت‌های سیمانی، ...

عبدالرضا شیخان در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهارداشت: دلیل اصلی کاهش قیمت سهام شرکت‌های سیمانی، جابجایی حجم نقدینگی در بازارهای مالی مانند بورس، سکه و ارز است و در کنار این مسئله، جوّ انتخابات و بحث‌های مطرح شده از سوی نامزدهای ریاست جمهوری نیز تأثیرگذار بوده است.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت سیمان به صورت منطقی طی سال جاری اتفاق افتاده است، گفت: سرمایه‌گذاران انتظاراتی از بازار داشته‌اند که ممکن است بحث‌های سیاسی و صحبت نامزدهای ریاست جمهوری در این انتظارات تأثیرگذار باشد.

شیخان با بیان اینکه افت سهام شرکت‌های سیمانی موقتی است، اظهار داشت: این افت بعد از انتخابات برطرف می‌شود و قطعاً قیمت سهام شرکت‌های سیمانی به تعادل خواهد رسید.

وی از افزایش حجم صادرات سیمان طی دو ماهه اول امسال خبر داد و در مورد بحث‌های مطرح شده از سوی برخی شرکت‌های سیمانی مبنی بر تأثیر افزایش قیمت سیمان بر شرکت‌های سیمانی و زیان آنها در پرداخت سود بیشتر، گفت: در گذشته P به E (نسبت قیمت به درامد سهم) شرکت‌های سیمانی به حدود 12 درصد نیز می‌رسید و در عین حال برای برخی شرکت‌ها نیز حدود 3 تا 4 درصد بود و در حال حاضر نیز هیچ چیز غیر منطقی در مورد افزایش نرخ سیمان اتفاق نیفتاده است.

به گفته دبیر انجمن سیمان، اقتصاد ایران بیش از حد به مسائل سیاسی وابسته است و برخی اخبار و شایعات در وضعیت اقتصادی کشور تأثیرگذار است.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها