امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۷:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128240
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۴۱
تعداد بازدید: 15
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، آیین‌نامه اجرایی قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات که به

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، آیین‌نامه اجرایی قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات که به تصویب هیئت وزیران رسیده، منتشر شد.

بر اساس این آیین‌نامه، موسسات مشمول قانون موظفند عناوین اطلاعات عمومی و غیرطبقه‌بندی شده خود و شیوه دسترسی به آنها را در درگاه خود قرار دهند.

همچنین این موسسات باید کاربرگ (فرم) الکترونیکی و نسخه قابل چاپ درخواست اطلاعات را در درگاه خود قرار دهند و پس از پر کردن و ارسال کاربرگ به موسسه، شماره پیگیری در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد تا از وضعیت درخواست خود مطلع شود.

بر اساس این آیین‌نامه همچنین موسسات مشمول قانون موظف هستند از طریق درگاه خود یک امکان ارتباطی امن و قانونی برای انجام رویه‌های اداری برقرار کنند تا کاربران بتوانند با استفاده از ابزارهای دسترسی و ارتباطی نظیر تلفن، رایانه یا تلفن همراه خود با موسسه مربوط ارتباط برقرار کنند.

به دست آوردن اطلاعات و یا ارائه اسناد و مدارک کاغذی، دریافت یا پر کردن کاربرگ‌های اداری آن نباید منوط به مراجعه حضوری شهروندان و صاحبان مشاغل به موسسات مشمول قانون باشد.

همچنین موسسات مشمول قانون موظف هستند اطلاعاتی را که بر اساس قانون ملزم به انتشار آنها هستند، بلافاصله در درگاه خود درج کرده و نسبت به انتشار اطلاعات دربردارنده حقوق و تکالیف مردم از طریق رسانه های همگانی اقدام کنند.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌ جمهور این مصوبه را در تاریخ 93/09/01 برای اجرا به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ کرد.

برای مشاهده متن کامل این آیین‌نامه، اینجا را کلیک کنید.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها