امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128241
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۴۱
تعداد بازدید: 60
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، علی مطهری دقایقی پیش در همایش تبیین حماسه حسینی که به همت انجمن اسلامی دانشگاه فردوسی برگزار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، علی مطهری دقایقی پیش در همایش تبیین حماسه حسینی که به همت انجمن اسلامی دانشگاه فردوسی برگزار شد، اظهار کرد: در این جلسه به بررسی حادثه عاشورا پرداخته و می‌خواهیم از جهات گوناگون این موضوع را بررسی کنیم، من می‌خواهم در مورد ریشه‌های حادثه کربلا صحبت کنیم که چه عوامل و چه شرایطی سبب شد تا قیام امام حسین (ع) به وجود آید.

وی افزود: چگونه شد که امت پیغمبر (ص) پس از 50 سال بعد از رحلت اهل‌بیت ایشان را به خاک و خون کشیدند و در آن زمان مردم کوفه به واسطه خطبه‌های امام علی (ع) از جمله آگاه‌ترین مردم بودند و این سئوال مطرح است که چرا چنین مردمی در برابر امام حسین (ع) و اهل بیت ایشان می‌ایستند و واقعه عاشورا رخ می‌دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: گرچه در طول تاریخ مردمی را دیده‌ایم که وقایع و جنایاتی بدیع‌تر را انجام دادند اما چرا عاشورا، عاشورا شد.

وی با اشاره به فضای مثبت مجلس نسبت به رأی آوری محمد فرهادی به عنوان وزیر علوم اظهار کرد: اگر مجلس بخواهد با ملاک و معیار خود عمل کند پس به طور حتم فرهادی هم نباید رأی بیاورد چون محمد فرهادی هم در مرداد 88 به همراه خاتمی و موسوی نامه‌ای امضا کرده مبنی بر این که نوع برخورد با مردم و معترضان یادآور دوران سیاه ستمشاهی است.

مطهری تاکید کرد: ذکر این نکته حائز اهمیت بوده که اگر دقت کنید می‌بینیم که از نظر مجلس هر فردی که از کنار ستاد موسوی رد شده به عنوان فتنه‌گر محسوب می‌شود اما نمی‌دانم چرا فضای مجلس نسبت به فرهادی با وجود اینکه امضای وی در نامه‌های سال 88 وجود دارد، مثبت است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر بگوییم مجلس در معیارها و خط قرمزهای خود ثابت‌قدم است پس نباید به فرهادی هم رای دهد، حرف من این بود که اگر قرار بود از این معیارها بگذرند پس چرا از گزینه‌های دیگر وزارت علوم گذشتند و یا اگر بر معیارهای خود ثابت‌قدم هستند چرا فضای مجلس نسبت به اعتماد به گزینه جدید مثبت است و در مجموع این که مجلس با اعتماد به فرهادی باید پاسخ مردم را بدهد.

مطهری افزود: رای مجلس به فرهادی نشان دهنده تغییر معیارها و تناقض در مجلس بوده و من نمی‌دانم چطور خواهد شد، اما به عقیده بنده فرهادی رای می‌آورد و گزینه خوبی برای این وزارتخانه است.

وی با اشاره به وضعیت مذاکرات هسته‌ای گفت:‌ مذاکرات و توافق در هر صورت چه به نتیجه برسد و چه به نتیجه نرسد به نفع ماست چرا که سبب می‌شود هم مردم ما و هم مردم دنیا با این واقعیت روبه‌رو شده و درک می‌کنند که ایران با انعطاف پای میز مذاکره آمد اما این طرف مقابل بود که با زیاده‌خواهی خود مذاکرات را به نتیجه نرساند و مردم خودمان نیز می‌بینند که کوتاهی در مذاکرات از سوی طرف زیاده‌خواه مقابل بوده است.

وی تاکید کرد: تا آنجایی که ما خبر داریم توافقاتی نسبت به آب‌سنگین اراک صورت گرفته ولی راجع مواردی نظیر فردو و ادامه تحقیقات علمی هنوز مسئله دارند و این که باید ببینیم نهایتا داستان به کجا می‌رسد.

انتهای پیام/70005/صا40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها