امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۷:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128249
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۴۱
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی ظهر امروز در دیدار با جمعی از علما و ائمه جمعه اهل سنت ایران با بیان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی ظهر امروز در دیدار با جمعی از علما و ائمه جمعه اهل سنت ایران با بیان خاطراتی از زمان حضور خود در دوران تبعید در استان  سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در آن دوران ارتباط خوبی با علمای اهل سنت برقرار کرده بودم و هنوز نیز این روابط دوستانه برقرار است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه اعتماد میان پیروان مذهب مختلف از اهمیت زیادی برخوردار است افزود: اگر این اعتماد به شکل کاملی شکل بگیرد شاهد تسهیل در روند تعاملات و ارتباطات هستیم.

این مرجع تقلید به برخی از شایعاتی که موجب نگرانی می شود اشاره کرد و ادامه داد: وجود این شایعات موجب می شود که اعتماد کامل بین شیعه و سنی شکل نگیرد و همه باید کمک کنند که چنین شایعاتی وجود نداشته باشد و اگر این امر محقق شود اعتماد کاملی شکل خواهد گرفت و دیگر نگرانی وجود نخواهد داشت.

وی با اشاره به حضور خود در مجلس خبرگان قانون اساسی تصریح کرد: در آن زمان بر این نکته تاکید کردم که ما باید بر روی نقاط اشتراک تاکید کنیم چرا که در اصول اختلافی نداریم و مسلمانان امروز هم باید با تکیه بر نقاط اشتراک وحدت خود را بیش از پیش تقویت کنند.

انتهای پیام/2258/ل20/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها