امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128259
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۴۱
تعداد بازدید: 38
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز (دوشنبه)

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در جلسه شورای عالی اشتغال با اشاره به لزوم حمایت نظام بانکی از تکمیل ظرفیت بنگاه‌های کوچک و متوسط اقتصادی و به ویژه شرکت‌های دانش بنیان، اظهارداشت: مشکلات بسیاری از این واحد‌ها با اعطای تسهیلات بانکی مناسب بر طرف خواهد شد لذا بانک مرکزی باید سیاست‌های مناسبی در این زمینه تدوین نماید.

معاون اول رئیس‌جمهور گزارش رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در خصوص «طرح توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ التحصیلان با رویکرد اشتغال» را ایده‌ای مثبت دانست و افزود: اجرای مناسب این طرح می‌تواند تاثیر مطلوبی در جذب فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها به بازار کار داشته باشد.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه آموزش مهارت به دانشجویان در کنار تحصیل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، خواستار بررسی این طرح در کمیسیون اجتماعی دولت و دبیرخانه شورای عالی اشتغال شد و گفت: این طرح می‌تواند پس از اظهار نظر دستگاه‌های مرتبط و دریافت نظرات آنها، به یک برنامه اجرایی تبدیل شود.

در این جلسه معاون برنامه‌ریزی و راهبردی رئیس‌جمهور نیز با بیان اینکه لایحه بودجه سال 94 با رویکرد مهار تورم، افزایش رشد اقتصادی و ایجاد فرصت‌های شغلی تهیه و تنظیم شده گفت: این معاونت از طرح‌ها و برنامه‌های اشتغالزا که به تایید شورای عالی اشتغال رسیده باشد، پشتیبانی کافی بعمل خواهد آورد.

نوبخت افزود: ظرفیت‌سازی لازم برای حمایت از طرح‌های اشتغالزا در بودجه سال 94 صورت گرفته و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور برای پشتیبانی از طرح‌های اثربخش در زمینه اشتغالزایی از آمادگی کافی برخوردار است.

در این نشست که وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، رئیس کل بانک مرکزی، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره)، مشاور اقتصادی رئیس جمهور و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، گزارشی از بررسی شیوه های اثربخش تسهیلات بانکی برای افزایش تولید و اشتغال ارایه شد.

در ادامه این جلسه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ارائه گزارشی در خصوص ساماندهی بنگاه‌های پشتیبان کسب و کارهای خانگی، خرد و کوچک و همچنین طرح توانمندسازی و آموزشهای مهارتی روستاییان، عشایر و مناطق محروم با رویکرد اشتغال پایدار پرداخت.

دستورالعمل صدور مجوز و ساماندهی مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی و همچنین سیاست‌های شورای عالی اشتغال در خصوص نحوه استفاده از اعتبارات اشتغالزایی در اختیار نهادها و سازمان‌های حمایتی، از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بود که پس از بحث و بررسی به تصویب رسید.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها