امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128262
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۴۱
تعداد بازدید: 66
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، شیخ ابراهیم سهیل در دومین روز برگزاری کنگره جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلامی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، شیخ ابراهیم سهیل در دومین روز برگزاری کنگره جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلامی اظهار کرد: تکفیری‌ها اقدامات تروریستی فراوانی دارند که همه آنها را به نام اسلام انجام می‌دهند.

وی افزود: عالمان جهان اسلام از این نوع اقدامات ضد انسانی تکفیری‌ها اعلام برائت و انزجار می‌کنند.

مفتی اعظم شافعی یمن با بیان اینکه شجاعت خودانتقادی باید در ما تقویت شود گفت: تا وقتی خودمان ضعیف باشیم تکفیری‌ها مجال فعالیت می‌یابند و دست به اقدامات تروریستی می‌زنند.

وی ادامه داد: چاره‌اندیشی برای حل این مشکل یعنی خطر جریان‌های تکفیری مانند داعش وظیفه همه مسلمانان است.

ابراهیم سهیل با اشاره به دوری دولت‌های اسلامی از یکدیگر به عنوان یکی از عوامل به وجود آمدن تکفیری‌ها خاطرنشان کرد: تا زمانی که شاهد خواسته‌های شخصی حاکمان مسلمان، سانسورهایی که رسانه‌های غربی انجام می‌دهند، فعالیت تندروها و فقر در کشورهای اسلامی باشیم، تکفیری‌ها هم شکل می‌گیرند.

مفتی اعظم شافعی یمن افزود: ابتدا باید فقر را در کشورهای اسلامی ریشه‌کن کنیم تا محرومان و افراد ضعیف به گروه‌های تکفیری نپیوندند ضمن اینکه تمسک به آیات وحدت‌آفرین قرآن کریم به منظور دوری از تفرقه در شرایط کنونی امری لازم است.

انتهای پیام/78004/ل30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها