امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128269
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۴۴
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیین گرامیداشت شهدای اقتدار فرهنگی و سالگرد شهادت حجت‌الاسلام انصاری رایزن فرهنگی

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیین گرامیداشت شهدای اقتدار فرهنگی و سالگرد شهادت حجت‌الاسلام انصاری رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان که توسط عوامل تکفیری به شهادت رسید، صبح امروز (دوشنبه سوم آذر) با حضور ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، غضنفر رکن‌آبادی سفیر سابق ایران در لبنان، حجت‌الاسلام محمود علوی وزیر اطلاعات، حجت‌الاسلام سیدحبیب‌الله حسنی قائم‌مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران و خانواده شهدای اقتدار فرهنگی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی آغاز شد.

در ابتدای این مراسم ابوذر ابراهیمی ترکمان با اشاره به اهمیت زیارت جامعه کبیره توضیح داد: در این زیارت عبارتی است که می‌فرماید که شما در برابر قضای الهی تسلیم هستید و خداوند وعده داده کسی که تسلیم در برابر او باشد مابقی کارهایش را بر عهده می‌گیرد.

وی در ادامه افزود: اینجا سؤالی مطرح می‌شود که چگونه می‌توان با یک عملی گذشته خود را پاک کرد مرحوم آیت‌الله فلسفی مثالی می‌آورند که اگر کسی یک عمر به شما خدمت کرده باشد اما بعد از سالیان سال آسیبی به فرزند شما بزند شما تمام خدمات سالیانه او را فراموش می‌کنید و برعکس آن نیز صادق است. بنابراین ممکن است شما سال‌ها کار خطا انجام داده باشید اما با یک عمل صالح گناهان شما بخشیده می‌شود. مرحوم طبرسی در کتاب احتجاج روایتی می‌گوید و انسان را به مریض و خداوند را به طبیب تشبیه می‌کند، شهدای اقتدار فرهنگی این ویژگی را داشتند که در برابر خدا به اوج تسلیم رسیدند.

وی با اشاره به اینکه گاهی غفلت ما خداوند را از ما دور می‌کند عنوان کرد: گاهی قهقهه‌های مستانه عده‌ای باعث می‌شود گروه‌های تکفیری و افراطی از اینها سود ببرند و از قضای الهی غافل شوند در هر صورت خداوند تعهد کرده که دینش توسط  انسان‌های پاک حفظ می‌کند همچنان شهیدان بزرگ ما و دیگر عزیزان این مهم را بر دوش داشتند.

ابراهیمی ترکمان در پایان عنوان کرد: شهدا حقیقت پایدار ما هستند و شهدای اقتدار فرهنگی کسانی بودند که پیشاپیش غافله فرهنگی نظام حرکت کردند، امیدواریم بیش از اینها بتوانیم در جهت تحقق منویات رهبری و امام راحل تلاش کنیم.
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها