امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128282
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۴۴
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پس از پخش برنامه «آب و آتش» در شبکه چهار، «حسن افشاری– مدیر گروه فرهنگی و ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پس از پخش برنامه «آب و آتش» در شبکه چهار، «حسن افشاری– مدیر گروه فرهنگی و اجتماعی شبکه چهار سیما» یادداشتی در همین رابطه نوشته و در اختیار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; قرار داده که در ادامه می‌خوانید:

اعتیاد به عنوان ناهنجاری اجتماعی تهدید جدی برای جوامع امروز و بخصوص خانواده ها به شمار می رود. اعتیاد را می توان عامل سوم مرگ و میر در جهان محسوب کرد. اعتیاد، بیماری فردی نیست بلکه تمامی اطرافیان و در نهایت کشور را با خود درگیر کرده و چهره زشت و نامناسبی از فرد و جامعه را به نمایش می گذارد. وقتی اعتیاد وارد خانواده می شود تمام رذائل و بدی ها را با خود به همراه می آورد. سود جویان و توزیع کنندگان مواد مخدر وحتی شخصی معتاد به راحتی می تواند افراد ساده لوح و زود باور را به سمت و سوی خود دعوت کند این گروه، کنجکاوی، نبود تفریح و سرگرمی و شادی روحی و روانی، خلاص شدن از مشکلات فردی، بیکاری و دیگر مشکلات را بهانه هایی برای مصرف مواد به عنوان توجیه مطرح می کنند. تغییر مواد مخدر قدیمی به مواد مخدر صنعتی باعث گردیده تا نه تنها اقشار کم درآمد و ضعیف بلکه استفاده از مواد مخدر در اقشار مرفه جامعه بیشتر از گذشته شیوع پیدا نماید در حالی که زیان مواد مخدر جدید به مراتب از مواد مخدر قدیمی و سنتی بیشتراست.

مواد مخدر صنعتی روی مغز و بدن انسان تأثیرات مخرب و جبران ناپذیر وارد می کند. با توجه به اینکه ایران در شاهراه انتقال مواد مخدر در جهان قرار دارد و در راه مبارزه با مواد مخدر یکی از کشورهای پیشرو محسوب می شود و تا کنون شهدای بیشماری را تقدیم کشور و انقلاب نموده همواره از سوی سازمانهای بین المللی بخاطر اقدامات مؤثر و قابل توجه مورد تمجید و ستایش قرار گرفته است اما همواره کریدور ایران مطمح نظر سودجویان قرار داشته و دارد.

رویکرد جدید ستاد مبارزه با مواد مخدر در دوره مدیریت جدید ستاد، اجتماعی کردن امر مبارزه اعلام شده است به این معنی که با توجه به اینکه اعتیاد هزینه زیادی هم برای خانواده و جامعه و در نهایت کشور در بردارد لذا رویکرد اجتماعی کردن امر مبارزه بر آن است تا ضمن حساس نمودن آحاد جامعه، تمامی ارگان ها و سازمان ها را به انجام اقدامات پیشگیرانه ترغیب نماید تا با هم افزایی و کمک یکدیگر شاهد تأثیر گذاری مثبت در جامعه باشیم.رسانه ملی به عنوان رسانه پیشرو و تأثیرگذار سالهاست در انواع ساختارها و قالب های برنامه سازی اعم از نمایشی و غیر نمایشی، مستند و ترکیبی به این موضوع پرداخته است.

برنامه آب و آتش با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر که روزهای جمعه ساعت 16:30 و تکرار آن شنبه ساعت 16:30 از آنتن شبکه 4 پخش می شود با تولید آیتم های متنوع سعی دارد گوشه ای از عملکرد آن ستاد در امر مبارزه با مواد مخدر را تصویر کند. امید آنکه بتوانیم قدمهای موثری در پیشگیری و کنترل این بلای خانمان سوز برداریم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها