امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128297
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۴۴
تعداد بازدید: 12
 پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ یکی از اتفاقات خوب و مبارکی که در طول هفته کتاب امسال افتاد، اختصاص بخشی از برنامه ...

 پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ یکی از اتفاقات خوب و مبارکی که در طول هفته کتاب امسال افتاد، اختصاص بخشی از برنامه «صبحی دیگر» به معرفی تازه‌های کتاب از شبکه آموزش بود که پخش چنین برنامه ای در گرماگرم برگزاری هفته کتاب به منظور فرهنگ سازی در حوزه کتاب و کتابخوانی و تقویت فرهنگ مطالعه گامی به جلو بود.

هر چند واقعیت تلخی‌ست ولی باید پذیرفت که در عصر حاضر ما لذت همنشینی و همنفسی با کتاب را که یاری مهربان و داناست از دست داده و با کمال تاسف  پرسه زدن در فضای مجازی را جایگزین کتاب و مطالعه کرده ایم که این جایگزینی ناصواب و ناعادلانه  تبعات منفی فراوانی را برای جامعه ما به همراه دارد که از آن غافلیم.

از این زاویه، اقدام ارزنده برنامه «صبحی دیگر» در اختصاص 15 دقیقه از وقت برنامه به معرفی تازه‌های بازار کتاب، اقدامی شایسته و درخور تقدیر است و می‌تواند الگوی سایر برنامه های تلویزیونی نیز قرار گیرد.

امید آن که چنین حرکت های خجسته ای فقط به هفته کتاب محدود نشود و آنان که دغدغه فرهنگ دارند تمهیداتی بیاندیشتد که این عادت خوب در جان جامعه ی  ما نهادینه شود ، به طوری که نه فقط در طول این یک کتاب و به صورت مناسبتی ، بلکه در تمام طول سال ، صبح خود را با کتاب آغاز کنیم و همنشین و همنفس این «یار مهربان» و فراموش شده باشیم. این چنین باد.

رضا اسماعیلی، شاعر

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها