امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۶:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128298
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۴۴
تعداد بازدید: 33
محمد کاظم مزینانی برگزیده بخش رمان هفتمین جایزه ادبی جلال آل احمد در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهار داشت: ...

محمد کاظم مزینانی برگزیده بخش رمان هفتمین جایزه ادبی جلال آل احمد در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهار داشت: بنده جایزه و سکه کم نگرفته‌ام، اما این بار احساس می‌کنم وزن‌کشی‌ها واقعی‌تر بود، احساس کردم رقبا برخلاف آنچه هیات داوران اعلام کردند بسیار بودند، اما به نظر من آثار این دوره برابر و کمیاب بودند.

وی پیرامون تفاوت این دوره از جایزه جلال با دوره‌های گذشته افزود: اجرایش متفاوت بود، اما بهانه‌هایی را برای روشنفکران ایجاد می‌کند چراکه آنها نمی‌توانند بگویند که همیشه اینها به خودشان جایزه می‌دهند و رانت می‌گیرند و... چیزی که همیشه می‌گفتند. 

مزینانی با بیان اینکه خوشبختانه این دوره اینگونه نبود و احساس می‌کنم روشنفکران نیز خود را محک زده‌اند، پیرامون شانیت جایزه جلال گفت: در ایران اینگونه است، جایزه کتاب سال با تعداد سکه‌های کمتر هم برگزار می‌شود، ولی به نظر من جایزه جلال در حال رسیدن به اعتبار بیشتری نسبت به کتاب سال است. این دوره موجی ایجاد شد که عمیق‌تر بود و لایه‌های بیشتری را در بر گرفت.

این نویسنده برگزیده پیرامون احساسش از دریافت این جایزه طلایی اضافه کرد: خوشحالم که این جایزه را گرفتم اما متاسفانه دیگر جایزه‌ای نیست که در میان جوایز داخلی آن را بگیرم.

وی درباره اینکه منظورتان از اینکه دیگر جایزه‌ای نمانده که بگیرم، این سخن باعث می‌شود که جوایز داخلی را مورد توجه قرار ندهید، توضیح داد: جایزه کتاب سال یا جایزه‌های دیگر که بوده همه را گرفته‌ام. بیشتر به خارج از کشور فکر می‌کنم،؛ فکر می‌کنم آثار باید ترجمه شود چون برای دیده شدن و جهان امروز حرف برای گفتن داریم. اگر کار خوب ترجمه شود برای دنیای امروز حرفهای متفاوت داریم، حرف زیاد داریم.

محمدکاظم مزینانی در بخش رمان هفتمین جایزه ادبی جلال آل احمد مشترکا با ابوتراب خسروی برگزیده معرفی شد و هر یک 55 سکه تمام بهار آزادی دریافت کردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها