امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128302
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۴۴
تعداد بازدید: 18
بلقیس سلیمانی از اعضای هیئت علمی و داوران جایزه ادبی جلال آل احمد در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون ...

بلقیس سلیمانی از اعضای هیئت علمی و داوران جایزه ادبی جلال آل احمد در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون داوری این دوره اظهار داشت: در بعد تفاوت باید عنوان کرد که یک نگاه همه نگری داشتیم و به آثار ادبی از حیث ادبیت نگاه کردیم، فکر کردیم که خانواده ادبیات را باید همه را با هم ببینیم.
وی ادامه داد: نگاه‌های سیاسی را در داوری‌ها مدنظر قرار نداشتیم و فکر می‌کنم این تفاوت‌ها ماهیت جایزه را شکل می‌دهد.
این داور جایزه جلال پیرامون اینکه حضور یک فرد در هیات علمی و همزمان در هیات داوران ابراز داشت: نه، بنده شخصا سوال کردم که آیا این خلاف قانون نیست؟ که گفتند نه اینطور نیست، آئین نامه چنین چیزی را به ما نمی گوید، وگرنه من هم حساسیت داشتم و از روز اول این موضوع را مطرح کردم.
وی در ادامه با بیان اینکه چون همه اعضا تقریبا کتاب داشتند جز سه نفر از ما و من هم شخصا کتابم را از گردونه خارج کردم، ابراز داشت: اتفاقا من خودم کتابم را از دور داوری خارج کردم، بقیه کتابهایشان را خارج نکردند و نتوانستند داور شوند.
این داور پیرامون اینکه خروج یک کتاب از گردونه رقابت به ضرر نوینسده نیست، بیان کرد: این موضوع به دلخواه بود و بنابراین من این کار را کردم و سایرین انجام ندادند، خیلی آدم ایثارگر نبودم، اما فکر می‌کردم کار من جزء کارهای ممتاز نیست.
سلیمانی در ادامه با در پاسخ به اینکه یکی از خصوصیت‌های داوری این دوره را برشمرید، گفت: همه نگر بودن یکی از خصوصیت‌های داوری هفتمین دوره جایزه جلال آل احمد است.
بلقیس سلیمانی(همزمان عضو هیات علمی جایزه نیز هست)، قاسمعلی فراست و حمیدرضا شاه‌آبادی از داوران بخش رمان هفتمین جایزه ادبی جلال آل احمد به شمار می‌روند.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها