امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۸:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128331
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 60
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، براساس بررسی های جدید محققان دانشگاه توبینگن آلمان با استفاده از فناوریهای مدرن، یک نسخه‌ ...

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، براساس بررسی های جدید محققان دانشگاه توبینگن آلمان با استفاده از فناوریهای مدرن، یک نسخه‌ قرآن به خط کوفی که از حدود 150 سال قبل در کتابخانه این دانشگاه نگهداری می شود، بسیار قدیمی ‌تر از آن چیزی است که تاکنون تصور می شد  و به سالهای صدر اسلام تعلق دارد.

براساس بررسی های محققان که در قالب پروژه «کورانیکا» برای تعیین قدمت چند نسخه خطی دانشگاه توبینگن در حال انجام است، قرآن کشف شده که روی پوست نوشته شده، به قرن هفتم میلادی تعلق داشته و حدود 20 تا 40 سال پس از وفات پیامبر اسلام (ص) در سال 632 میلادی نوشته شده، این در حالیست که تا قبل از این تصور می شد قرآن کشف شده به قرن نهم میلادی تعلق دارد.

همچنین این امکان وجود دارد از آنجا که امام علی (ع)  در صدر اسلام  یکی از معدود افراد باسواد بود اند، قرآن کشف شده به خط نخستین امام شیعیان باشد.

در کتابخانه دانشگاه توبینگن بیش از 20 نسخه قرآن دستنویس وجود داشته و قرآن کشف شده نیز بخشی از کتاب‌های مجموعه «یوهان گوتفرید وتس‌اشتاین»، کنسول امپراتوری پروس است که در سال 1864 توسط کتابخانه دانشگاه توبینگن از وی خریداری شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار