امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128332
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 61
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هنرستان 18 کلاسه کاردانش دخترانه خیر ساز حضرت زینب(س) به همت خیران نیک اندیش در ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هنرستان 18 کلاسه کاردانش دخترانه خیر ساز حضرت زینب(س) به همت خیران نیک اندیش در منطقه کمالشهر ناحیه 4 کرج افتتاح شد.

علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در آیین افتتاحیه این هنرستان، مدرسه‌سازی را مصداق عمل نیکی دانست که میزان ثواب آن قابل اندازه‌گیری نیست و گفت: مدرسه سازی هدایت انسان‌ها و خروج افراد از ظلمت و جهل را به دنبال دارد از این رو مصداق عمل نیکی است که حسن آن قابل اندازه گیری نیست.

وی در ادامه با تشکر از برادران سلیمانی که بانی بزرگترین مدرسه خیّرساز در استان البرز شده‌اند، اظهار داشت: امروز با توجه به نیاز و شرایط کشور و همچنین تحولاتی که آموزش و پرورش در آستانه آن قرار گرفته است، ساخت هنرستان‌ها دارای اولویت است زیرا نیاز داریم در کنار تحصیل به دانش‌آموزان، حرفه‌ای نیز آموخته شود.

زرافشان تصریح کرد: ساخت هنرستان‌ها و همچنین تربیت دانش‌آموزان دارای حرفه علاوه بر کمک به اقتصاد، رونق این بخش را نیز در پی خواهد داشت.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه شاخص‌های تراکم در تعلیم و تربیت بسیار تأثیر گذار خواهد بود، تصریح کرد: این شاخص‌ها تعیین کننده سیاست گذاری‌ها و توسعه فضای آموزشی است، از این رو اولویت ساخت مدارس باید در نقاط متراکم بوده تا روند یادگیری به نحو مطلوبی رخ دهد.

زرافشان گفت: در جلسه‌ای با وزیر آموزش و پرورش پیشنهاد همکاری بیش از پیش آموزش و پرورش، نوسازی، دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی برای توسعه هنرستان‌ها به دلیل آغاز تحولات در مقطع متوسطه از دو سال آینده ارائه خواهد شد.

وی در پایان افزود: در حال حاضر 43 درصد دانش‌آموزان مقطع متوسطه کشور در رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش مشغول به تحصیل هستند و باید برای اجرای تحولات در مقطع متوسطه فضاهای آموزشی به یک سوم فضای موجود ارتقا یابد در غیر این صورت در توسعه سیاست‌های اشتغال و اقتصاد مقاومتی دچار افت خواهیم شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها