امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128333
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 76
علی اکبر سیاری در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس درباره زمان اجرای فاز بهداشتی طرح تحول سلامت توضیح داد: فاز بهداشتی طرح تحول سلامت خیلی وقت ...

علی اکبر سیاری در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس درباره زمان اجرای فاز بهداشتی طرح تحول سلامت توضیح داد: فاز بهداشتی طرح تحول سلامت خیلی وقت است که شروع شده ظاهراً رسانه ها خبر ندارند. این بخش از طرح تحول سلامت شامل ۶ طرح و ۸ پروژه است.
 
وی گفت: یکی از بخشهای آن ارائه خدمات بهداشتی برای بیش از ۱۰ میلیون نفر ساکنان حاشیه شهرهاست که فقط یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر آنها حاشیه نشینان شهر مشهد هستند.
 
وی در پاسخ به پرسش فارس درباره کیفیت خدماتی که به حاشیه نشینان ارائه می شود گفت: برای حاشیه نشینان پزشک مستقر نمی شود بلکه یک نفر کارشناس مراقبت از سلامت خواهد بود که وظیفه رسیدگی به سلامت ۴ هزار نفر را در حاشیه شهرها به عهده خواهد داشت.
 
سیاری درباره زمان کامل شدن ارائه این خدمات برای حاشیه نشینان نیز گفت: ارائه خدمات بهداشتی و مراقبت از سلامت برای حاشیه نشینان شروع شده و فکر می‌کنم تا پایان امسال یا سال آینده تکمیل شود.
 
معاون بهداشتی وزیر بهداشت ادامه داد: علاوه بر خدمات بهداشتی به حاشیه نشینان و ورود واکسن پنجگانه به شبکه بهداشتی کشور، گسترش خدمات بهداشتی در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر نیز بخشی از فاز بهداشتی طرح تحول سلامت است.
 
وی گفت: برنامه پزشک خانواده نیز فعلاً در دو استان فارس و مازندران اجرا می شود که جزئی از فاز بهداشتی طرح تحول سلامت محسوب می شود.
 
سیاری ادامه داد: افزایش آگاهی به مردم برای خودمراقبتی از سلامت نیز بخش دیگری از فاز بهداشتی طرح تحول سلامت است که در حال اجراست.
 
معاون وزیر بهداشت اضافه کرد: طرح تحول بهداشتی ۸ پروژه پشتیبان نیز دارد که شامل بازسازی و نوسازی ۱۹۵۵ خانه بهداشت در روستاها، تعمیر ۸۸۴ مرکز بهداشتی- درمانی، تجهیز ۱۹۵۸ مرکز بهداشتی دیگر، ایجاد ۱۴۴۸ خانه برای زیست پزشکان مقیم در مناطق محروم و ایجاد ۶۸۳ مرکز خدمات دندانپزشکی در شبکه بهداشتی کشور است.
 
وی گفت: علاوه بر آن تعداد داروهای موجود در شبکه بهداشتی-درمانی کشور از ۴۴۰ قلم به ۲۴۰۰ قلم افزایش پیدا کرده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها