امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۵:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128334
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار فارس، محمدباقر قالیباف در راس یک هیات بلند پایه وارد فرودگاه بین المللی شهر هایکو شد. در جریان این سفر تعدادی از نمایندگان مجلس ...

به گزارش خبرنگار فارس، محمدباقر قالیباف در راس یک هیات بلند پایه وارد فرودگاه بین المللی شهر هایکو شد. در جریان این سفر تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای اسلامی شهر تهران و مدیران شهری دکتر قالیباف را همراهی می کنند.

همچنین شهرداران و مدیران شهری کلانشهرهای شیراز، کرج، ارومیه، قم، قزوین و مشهد نیز به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در اجلاس مجمع شهرداران آسیایی AMF و همچنین نشست شورای جهانی سازمان شهرهای متحد و دولت های محلی UCLG شرکت خواهند کرد.

شهردار تهران که به عنوان بنیانگذار مجمع شهرداران کلانشهرها و پایتخت های آسیایی شناخته می شود، صبح فردا در مراسم افتتاحیه چهارمین نشست مجمع عمومی کلانشهرهای آسیایی شرکت می کند. دکتر قالیباف همچنین در حاشیه این اجلاس بین المللی با تعدادی از شهرداران و مقامات شهری کلانشهرهای آسیا دیدار و گفت و گو خواهد داشت.

این دوره از اجلاسAMF با عنوان «اقتصادهای نوآورانه؛ نقش شهرها و دولت های محلی آسیایی» برگزار خواهد شد و در جریان آن سه کمیسیون «چالش های مشترک پیش روی شهرهای آسیایی» ، «همکاری شهر با شهر» و «حکمرانی محلی و مشارکت مردمی» به فعالیت خواهند پرداخت.

علاوه بر این شرکت در نشست شورای جهانی سازمان شهرهای متحد و حکومت های محلی (UCLG) نیز از دیگر برنامه های کاری  قالیباف در سفر به چین خواهد بود.

به گزارش شهرنوشت سازمان شهرهای متحد و حکومت های محلی بزرگ ترین تشکل حرفه ای و غیرانتفاعی بین المللی است که با هدف ارتقای کیفیت حکمرانی محلی و مدیریت شهری در جهان تاسیس شده است.

به دنبال فعال شدن بخش های منطقه ای UCLG، تهران به صورت رسمی به سازمان منطقه ای UCLG – MEWA پیوست و هم اکنون شهردار پایتخت به طور همزمان ریاست بخش غربی و خاورمیانه UCLGو همچنین نایب رئیسی سازمان شهرهای متحد و حکومت های محلی بر عهده دارد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها