امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128335
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 64
وحید نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، اظهار داشت: 10 کیلومتر از مسیر راه‌آهن تهران- تبریز در محدوده شهری منطقه 17 و 18 واقع شده است که حدود ...

وحید نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، اظهار داشت: 10 کیلومتر از مسیر راه‌آهن تهران- تبریز در محدوده شهری منطقه 17 و 18 واقع شده است که حدود 5.5 کیلومتر آن در منطقه 18 است.

وی ادامه داد: این مسیر راه‌آهن از زیر زمین منطقه 18 می‌گذرد و از فضای بالای آن باید شهروندان تهرانی به عنوان تفرجگاه استفاده کنند. زمزمه‌هایی مبنی بر این که راه‌آهن قصد داشت از این فضا استفاده تجاری کند مطرح شده بود که ما مخالفت کردیم و معاونت شهرسازی شهرداری تهران نیز اعلام کرد قطعا در این مسیر ساخت و ساز نخواهیم داشت.

نوروزی یادآور شد: این محدوده در منطقه 18 تبدیل به بزرگترین پیاده‌راه کشور می‌شود که با طول 10 کیلومتر و عرض 25 متر است و مسیر دوچرخه سواری نیز برای آن تعبیه می‌شود.

شهردار منطقه 18 بیان داشت: در حال حاضر مطالعات این طرح توسط مهندسین مشاور در حال انجام است و در پروژه‌های اولویت‌دار سال 94 این شهرداری قرار می‌گیرد.

وی تأکید کرد: حریم راه‌‌آهن باید بر اساس قانون پیاده راه شود و هیچ استفاده‌ای جز آن نخواهد شد و شهرداری نیز تحت هیچ شرایطی اجازه هیچ بنایی را در این محدوده نخواهد داشت.

نوروزی درباره امتداد پروژه پیاده‌راه به بازار امامزاده حسن و تجاری شدن آن اظهار داشت: تحت هیچ شرایطی اجازه احداث هیچگونه بنایی را در این پیاده‌راه نخواهیم داد.

وی افزود: با توجه به اینکه نمی‌توان در این مسیر نهال و درختی کاشت ولی با استفاده از گونه‌های گیاهی متفاوت و درختچه نسبت به زیباسازی این پیاد‌ه‌راه اقدام می‌شود.

شهردار منطقه 18 خاطر نشان کرد: بیش از 45 سال است صدای قطار شهروندان این منطقه را آزار می‌دهد و هم اکنون این افراد حق دارند از یک پیاده‌راه زیبا و استاندارد استفاده کنند.

نوروزی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه این پیاده‌راه در منطقه 17 و 18 واقع شده است گفت: قطعاً مناطق با یکدیگر همکاری لازم را خواهند داشت و هزینه‌های ساخت آن بین مناطق تقسیم می‌شود.

وی درباره سوله‌هایی که در این مسیر واقع شده است گفت: 4 سوله در این مسیر تعبیه شده است که مربوط به هواکش و سیستم‌های تهویه راه‌آهن است.بعد از مطالعات مهندسین مشاور درباره نحوه ساخت این پیاده‌راه مذاکراتی را با راه‌آهن خواهیم داشت و برای برداشتن سوله‌ها و یا همسو کردن این سازه‌ها با پیاده‌راه اقدام می‌شود.

شهردار منطقه 18 خاطر نشان کرد: جز اولین پیگیری‌های بنده در شهرداری منطقه 18 ساخت این پیاده‌راه بوده است و شهردار تهران نیز در حکم بنده به این موضوع تاکید کرده است.

نوروزی درباره برداشتن نرده‌های واقع در این مسیر اظهار داشت:  با برداشته شدن نرده‌ها معضل پشت‌خطی در این منطقه نیز از بین می‌رود و شهروندان به اصطلاح پشت‌خطی نخواهیم داشت.
 
وی با تاکید بر اینکه این مسیر به هیچ وجه ماشین‌رو نخواهد شد اظهار داشت: دسترسی‌های محلی در دو طرف این پروژه به جای خود باقی می‌ماند.
انتهای پیام/
   

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها