امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۲:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128338
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
قاسم حبیب‌زاده، جانشین سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص ضرورت و نقش بسیج

قاسم حبیب‌زاده، جانشین سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص ضرورت و نقش بسیج دانش‌آموزی به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های بسیج اظهار داشت: ما در بسیج دانش‌آموزی به عنوان یکی از اقشار مجموعه بسیج نگاه‌مان این است که این مجموعه در واقع دروازه ورودی نظام جمهوری اسلامی برای بهره‌گیری از دریای بیکران نیروی مردمی در قالب بسیج دانش‌آموزی باشد.

وی ادامه داد: اولین پایه سنی که بسیج عضوگیری می‌کند از مجموعه دانش‌آموزی است و نگاهمان این است که اگر نظام هر آینده‌ای برای خود می‌خواهد متصور باشد، حتماً در گروی تربیت دانش‌آموزان امروز در تراز نظام اسلامی است.

حبیب‌زاده افزود: همانطور که مقام معظم رهبری، دستگاه آموزش و پرورش را به عنوان یک دستگاه سرمایه‌ساز معرفی کردند؛ تربیت این قشر از مجموعه‌های بسیجی می‌تواند آینده نظام را تضمین کند.

* فرماندهان مقطع متوسطه دوم را از دانش‌آموزان منصوب می‌کنیم

جانشین سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور یادآور شد: برای ورود به این صحنه با راهبرد دانش‌آموز محوری و رویکرد تربیتی بستری فراهم می‌کنیم که نقش‌ها و مأموریت‌هایی که در مجموعه بسیج دانش‌آموزی تعریف می‌شود توسط خود دانش‌آموزان انجام شود.

وی اضافه کرد: فرماندهان مقطع متوسطه دوم را از دانش‌آموزان منصوب می‌کنیم و آموزش‌های لازم برای آنها را در ایام تابستان در نظر داریم و هدفمان این است بستری ایجاد کنیم تا دانش‌آموزان عملاً در تقویت حوزه بصیرتی و مهارتی خود گام بردارند و بتوانند از این فضا فراهم شده نهایت استفاده را داشته باشند.

حبیب‌زاده تصریح کرد: یادمان باشد در هنگام دفاع مقدس بیش از 500 هزار نفر از همین دانش‌آموزان در عرصه دفاع حضور پیدا کردند و قریب 36 هزار نفر از آنها جان خود را فدای انقلاب اسلامی کردند.

جانشین سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور گفت: اگر در آن مقطع به خوبی به نوجوان دانش‌آموز اعتماد می‌کردیم تا در دفاع مقدس حضور پیدا کند، قطع یقین می‌توانیم در عرصه جنگ نرم و جنگ فرهنگی در مدرسه به این دانش‌آموز اعتماد کنیم و عرصه کار را به وی واگذار کنیم.

وی ادامه داد: در همین راستا بسیج دانش‌آموزی عمده فعالیت‌های خود در مدرسه را به دانش‌آموز واگذار می‌کند.

* برگزاری نخستین همایش فرماندهان بسیج دانش‌آموزی

حبیب‌زاده با اشاره به برنامه‌های سازمان بسیج‌ دانش‌آموزی در سال تحصیلی افزود: علاوه بر برنامه‌هایی مانند یادواره شهدای دانش‌آموز و  جشنواره فرهنگی و هنری، امسال دو برنامه برای نخبگان و فرماندهان دانش‌آموزی داریم.

وی گفت: 20 آذر ماه در ساختمان قدیم مجلس، نخستین همایش فرماندهان بسیج دانش‌آموزی کشور برگزار می‌شود که از نایب رئیس مجلس نیز برای این همایش دعوت شده است.

این مقام مسئول در بسیج دانش‌آموزی اضافه کرد: برنامه دیگر، کنگره نخبگان بسیج است که زمان و مکان آن متعاقباً اعلام می‌شود و شامل نخبگان علمی، ادبی، هنری و مدیریتی است.

* حضور مدیران مدارس در کاروان راهیان نور

جانشین سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور در گفت‌وگو با فارس بیان داشت: برنامه فوق‌العاده‌ای که انجام می‌شود و به نسبت سال‌های گذشته نیز افزایش چشمگیری داشته است، بزرگترین مانور فرهنگی کشور یعنی راهیان نور است؛ ما با مشارکت آموزش و پرورش برای قریب یک میلیون نفر برنامه‌ریزی کردیم تا در طول سال تحصیلی 94-93 به مناطق دفاع مقدس اعزام کنیم.

وی خاطر نشان کرد: از 15 مهر ماه که برنامه اعزام شروع شده تا حال حاضر نزدیک 300 هزار نفر جامع هدف ما اعزام شدند و مناطق جنوب و غرب کشور جز مناطقی بودند که دانش‌آموزان از آن بازدید کرده‌اند.

حبیب‌زاده یادآور شد: ویژگی راهیان نور که نسبت به سال قبل دارد، حضور مدیر مدرسه در کاروان خود است؛ شعار ما این بوده است که هر مدرسه یک کاروان و مدیر مدرسه مدیر کاروان است و مشارکت خوبی که آموزش و پرورش امسال داشته، باعث شده است دانش‌آموزان با حضور مدیر،‌ معاون پرورشی و روحانیون خود در مناطق دفاع مقدس حضور پیدا کنند و شادابی بیشتری داشته باشند و این بهره‌وری و اثربخشی را نسبت به سال گذشته بیشتر کرده است.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار