امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۷:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128353
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار فارس، شاعری رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران در آیین تجدید پیمان طرح همیاران محیط زیست (ویژه کودکان و نوجوانان) با ...

به گزارش خبرنگار فارس، شاعری رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران در آیین تجدید پیمان طرح همیاران محیط زیست (ویژه کودکان و نوجوانان) با مدیریت شهری، صبح امروز با حضور چمران رئیس شورای شهر تهران، شاعری رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران، حافظی رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران و باقرصاد قائم مقام معاونت خدمات شهری شهرداری تهران و 160 دانش آموز دختر و پسر، در سالن ایران زمین شهرداری تهران برگزار شد، گفت:سهم اعظم خسارات وارده در محیط زیست کلان شهر تهران ناشی از رفتارهای نادرست زیست محیطی در جامعه شهروندی است و قطعا بدون ایجاد بسترها و پایه های فرهنگی محکم و بنیادین هرگونه اقدام در جهت بهبود وضعیت محیط زیست کلان شهر تهران موقتی و در بسیاری از موارد بی‌اثر خواهد بود، از این رو انتقال مفاهیم آموزشی به صورت دقیق، علمی و به روز و بر اساس نیاز جامعه امری ضروری است.

وی افزود: از این رو با توجه به رسالت ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران در ساختن، ترمیم و بهبود وضعیت محیط زیست شهر تهران(تغییر رفتار زیست محیطی شهروندان) و بسترسازی دقیق و همه جانبه فرهنگی جامعه کلان شهر تهران از طریق ایجاد الگوهای رفتاری صحیح زیست محیطی به تفکیک گروه‌های هدف از مهم‌ترین وظایف این ستاد قرار گرفته است.

به گفته شاعری مهمترین اولویت‌های کلان شهر تهران در حوزه محیط زیست مدیریت آلودگی هوا،‌مدیریت آلودگی آب و کاهش تولید فاضلاب، مدیریت و کاهش تولید پسماند و مدیریت آلودگی خاک،‌مدیریت مصرف آب، مدیریت مصرف انرژی،حفاظت از تنوع زیستی و گسترش فضای سبز است.

وی در ادامه با بیان این که با برگزاری آئین تجدید پیمان همیاران محیط زیست شهری با مدیریت شهری، اجرای این  طرح را در دو فاز آغاز می‌کنیم گفت: فاز اول طرح همیاران محیط زیست شهری ویژه کودکان و نوجوانان، با مجری گری هسته مرکزی همیاران محیط زیست شهری و در فاز دوم طرح همیاران با گروه مخاطب بزرگسال در سطح مناطق 22 گانه اجرا می‌شود.

دانش آموزان باید محیط بان افتخاری برای شهر تهران باشند

شاعری با تاکید بر این که اولویت شهرداری تهران به دستور شهردار تهران، بهبود رفتارهای محیط زیستی و مشارکت شهروندان در اداره شهر است گفت:دانش آموزان باید محیط بان افتخاری برای شهر تهران باشند.

رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران با اشاره به اجرای طرح همیاران محیط زیست شهری ویژه کودکان و نوجوانان اظهار داشت: انتخاب مدارس توسط مناطق 22 گانه و تشکیل یگان‌های دانش آموزی با محوریت‌ هوای پاک و مدیریت مصرف انرژی،‌آب پاک و همیشگی، زمین پاک با مدیریت پسماند،حفظ محیط طبیعی و فضای سبز است.

شاعری با اشاره به این که در 88 مدرسه شهر تهران به دانش آموزان آموزش های محیط زیستی داده می شود گفت:تا پایان امسال 10 هزار نفر همیار محیط زیست را  در کارگروه های تخصصی ساماندهی می کنیم و مدرسه به مدرسه به دانش آموزان آموزش می دهیم.

وی با اشاره به اینکه تهران یکی از امن‌ترین، زیباترین و با آرامش ترین شهرهای دنیاست افزود: تهران جایی که بهترین وخوبترین مردم دنیا در آن زندگی می‌کنند. به همین دلیل  باید این شهر را از تمام ناپاکی‌ها پاک کنیم.

شاعری با تاکید بر این که باید مردم را در مدیریت شهری وارد کرد تا آنان نیز بتوانند شهر تهران را از آلودگی‌ها پاک کنند گفت: امیدواریم در آینده تهران به یک شهر پاک در دنیا تبدیل شود.
 
چمران:فرهنگ یک روزه ایجاد نمی شود
رئیس شورای شهر تهران نیز در این مراسم گفت:دانش آموزان باید بیاموزند محیط زیست را که شامل هوا،آب، خاک و... است را حفظ کنند تا خود و خانواده اشان سالم بمانند.

چمران در ادامه با تاکید بر این که فرهنگ یک روزه ایجاد نمی شود گفت:فرهنگ باید در طول زمان برای دانش آموزان شکل گیرد.

حافظی: سلامتی خود را از خانواده و جامعه مطالبه کنید

حافظی رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران نیز در این مراسم با تمجید از برگزاری چنین مراسمی گفت:شما دانش آموزان باید ظرفیت ها و توانمندی های  خودتان را باور کنید.

وی خطاب به دانش آموزان گفت:ورود شما به محیط زیست بسیار اثرگزار است و شما بهترین افرادی هستید که می توانید به عنوان همیار محیط زیست به پاکیزگی و زیبایی شهر کمک کنید.

حافظی با بیان این که یک بخش از آلودگی هوای شهر تهران ذرات معلق کمتر از 5/2 میکرون است تصریح کرد:به طور مثال دانش آموزان می توانند با تذکر به خانواده های خود در خصوص تعمیر و نگهداشت موتورخانه منزل اشان،بخشی از آلودگی هوا را با چنین اقداماتی کنترل کنند.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران به آموزش و پرورش پیشنهاد داد که حرف الف  را به سردر مدارس ابتدایی اضافه کنند و از این پس دبستان با نام ادبستان نامگذاری شود و در مدارس  به دانش آموزان زندگی اجتماعی و حفظ محیط زیست را آموزش دهند.

وی در پایان با تاکید بر نقش دانش آموزان در حفظ محیط زیست گفت:نقش خودتان را باور کنید و سلامتی خود را از خانواده و جامعه مطالبه کنید.

باقرصاد:اهدای 50 هدیه نفیس به آثار برتر دانش آموزی در حوزه محیط زیست(آسمان آبی زمین پاک)

منصور باقرصاد قائم مقام معاونت خدمات شهری شهرداری تهران در این مراسم گفت:روزانه 8 هزار تن زباله در شهر تهران تولید می شود که 4 هزار تن زباله خشک است که قابل بازیافت است و 4 هزار زباله تر است که طی فرایندی به کود کمپوست و... تبدیل می شود.

همچنین در این مراسم منصور باقرصاد قائم مقام معاونت خدمات شهری شهرداری تهران  خطاب به دانش آموزان گفت:به 50 نفر از دانش آموزانی که بهترین پیشنهاد،مقاله و نامه را خطاب به شهردار تهران  در خصوص شعار«آسمان آبی، زمین پاک» که شامل موضوعاتی چون تفکیک پسماند از مبدا،کاهش تولید زباله و آلوده نکردن زمین و هوای تهران است را ارائه دهند،جوایز نفیسی اختصاص خواهد یافت.

گفتنی است در این مراسم مسوولین شهری عضو افتخاری همیاران محیط زیست شدند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها