امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۴:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128356
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، ازیوجانی مورتزی نماینده موقت یونیسف در ایران در نشست بررسی طرح علل تصادفات رانندگی در میان نوجوانان و جوانان ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، ازیوجانی مورتزی نماینده موقت یونیسف در ایران در نشست بررسی طرح علل تصادفات رانندگی در میان نوجوانان و جوانان شهر تهران با اشاره ببه هزینه 100 میلیارد دلاری خسارات رانندگی در سال در کل جهان تصریح کرد: بار اصلی تصادفات بر دوش خانواده‌هاست چرا که در برخی موارد افراد معلول می‌شوند و برای کل خانواده مشکلاتی از جمله مشکلات مالی ایجاد می‌شود.

وی افزود: علل مرگ و میر در سال‌های اخیر تغییر پیدا کرده است چنانچه پیشتر علت مرگ و میر بیشتر بیماری‌های واگیر بود اما امروزه این الگو تغییر پیدا کرده و تصادفات به یکی از عوامل مرگ و میر در جهان بدل شده است.

مورتزی خاطرنشان کرد: بیشتر قربانیان تصادفات رانندگی، کودکان و جوانان هستند ضمن اینکه عامل انسانی بیشترین نقش را در تصادفات رانندگی ایفا می‌کند.

نماینده موقت یونیسف در ایران کمربند ایمنی را یکی از عوامل کلیدی در جلوگیری از خسارات مالی و جانی افراد دانست و گفت: در بسیاری از حوادث ترافیکی اگر سرنشینان صندلی عقب خودرو به خصوص فرد میانی کمربند ببندد خسارت جانی نخواهد داشت.

وی سرعت را عامل مهم دیگر در بروز تصادفات و حوادث رانندگی عنوان کرد و گفت: افزایش سرعت در کنار فاصله بین دو خودرو از عوامل تأثیرگزار بر بروز حوادث هستند.

مورتزی تغییر رفتار رانندگی، اجرای قانون، قانون‌گذاری درست و رعایت قوانین توسط رانندگان را 4 عامل موثر در کاهش حوادث رانندگی توصیف کرد.

نماینده موقت یونیسف در ایران ایمنی جاده‌ها را حاصل کار مشترک و جمعی دانست و گفت: تنها یک فرد یا یک ارگان نمی‌تواند ایمنی لازم برای جاده‌ها را فراهم کند بنابراین باید دولت، پلیس و صنعت با یکدیگر همکاری کنند.

وی بر نقش هلال احمر در حوادث جاده‌ای تأکید کرد و گفت: هلال احمر به علت حضور در تمام جاده‌های کشور از اهمیتی بسزا بر کاهش مرگ و میر ناشی از تلفات ایفا می‌کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها