امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128361
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،  امیر معتمدی امروز در نشست بررسی طرح علل تصادفات رانندگی در میان نوجوانان و جوانان شهر تهران اظهار کرد: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،  امیر معتمدی امروز در نشست بررسی طرح علل تصادفات رانندگی در میان نوجوانان و جوانان شهر تهران اظهار کرد: همکاری ارگانهای ذیربط در تصادفات باید در بالاترین سطح ممکن صورت گیرد تا بتوان میزان تصادفات در کشور را کاهش داد و به آمار منطقی و معقولی رسید.

وی گفت: برای این مهم باید بر عامل انسانی و آموزش آن تأکید کنیم چرا که نه در جاده و نه خودرو توانایی تاثیر نداریم بنابراین باید در رانندگان بخصوص جوانان و نوجوانان تغییر رفتار ایجاد کنیم.

معتمدی یکی از بزرگترین مشکلات جوانان و نوجوانان در رانندگی را علل روانی و نداشتن خودکنترلی دانست و گفت: فقدان خود کنترلی یکی از مهمترین علل بروز تصادفات در بین جوانان و نوجوانان است و با تعدیل این مشکل می‌توان آمار تصادفات را کاهش داد.

معاون آموزش و پژوهش سازمان جوانان هلال احمر استفاده از تجربیات کشورهای دیگر در کاهش تصادفات را یکی از نقاط قوت طرح مورد بررسی عنوان کرد و گفت: در این راستا فرستاده‌ای به کشور آلمان داشتیم تا از تجربیات این کشور استفاده کنیم.

وی گفت: سازمان جمعیت هلال احمر در این راستا اقداماتی همچون ایجاد سایت سفر سالم را انجام داده است تا رانندگان نقاط پر خطر و وضعیت جاده‌ها را در نظر داشته باشند و از مشکلات مسیر آگاه باشند.

معتمدی با توجه به انجام 16 میلیون سفر در تعطیلات نوروز گفت: در نظر داریم کمپین اطلاع رسانی برای کاهش تصادفات با مشارکت تمامی ارگانهای ذیربط ترتیب دهیم تا در حد ممکن سلامت و ایمنی مسافران نوروزی را تامین کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها