امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128363
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سعید مرتضوی پس از خروج از دادسرا اظهار داشت: جلسه امروز در شعبه 15 دادسرای کارکنان دولت ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سعید مرتضوی پس از خروج از دادسرا اظهار داشت: جلسه امروز در شعبه 15 دادسرای کارکنان دولت مربوط به گزارش تحقیق و تفحص مجلس از سازمان تأمین اجتماعی که حدود یک سال بود که وصول شده بود و در آن استعلام‌های مختلفی شده بود برگزار شد.

وی افزود: شعبه 15 قبلاً در جلسه‌ای جداگانه‌ای از ما دعوت کرده بود و ما در 48 صفحه لایحه پاسخ خود را کتباً تقدیم بازرس کرده بودیم.

وی با تأکید براینکه در جلسه امروز موارد مختلفی مورد سؤال قرار گرفت و ما به آن پاسخ دادیم، گفت: عمده سؤالات بازپرس در رابطه با اعتبارات غیر شمول سازمان تأمین اجتماعی و نحوه هزینه‌کرد این اعتبارات بود که من ماده 38 قانون تأمین اجتماعی و آیین نامه مصوب هیئت مدیره سازمان اشاره کردم و توضیحاتی را در این خصوص ارائه دادم.

مدیرعامل سابق سازمان تأمین اجتماعی گفت: مطالبی که روزنامه شرق و برخی نشریات می‌زنند مبنی براینکه سازمان تأمین اجتماعی اصلاً بودجه غیرشمول ندارد و یا استعلاماتی را به دیوان محاسبات انتصاب می‌دهند باید بگویم که سازمان تأمین اجتماعی بودجه‌اش مصوب مجلس نیست یعنی از دولت بودجه نمی‌گیرد بلکه به عنوان یک نهاد غیر دولتی یک نهاد درآمد و هزینه است که بودجه آن توسط هیئت امنای سازمان تصویب می‌شود و اقداماتی که ما انجام دادیم دقیقاً مصوبات هیئت مدیره و هیئت امنای سازمان بوده و هیچگونه تخلف و تخطی از قانون و مقررات پیرامون هزینه‌کرد از محل اعتبارات غیر شمول نداشته‌ایم.

مرتضوی در خصوص یکی از سوالات بازپرس در مورد پرداخت وجوهی به حدود 100 نفر از نمایندگان مجلس که مبلغ حدود 200 میلیون تومان برآورد شده بود گفت: بازپرس از من علت عدم ارائه لیست نمایندگان را پرسید، مستندات پرداخت مبالغ، اسناد سازمان تأمین اجتماعی بود که من آنها را ارائه کردم که حدود 5 نفر از مقامات سازمان تأمین اجتماعی 2 نفر از معاونین سازمان و مسئولین امور مالی آن را امضا کردند در رابطه با علت عدم ارائه لیست نمایندگان توضیح دادم که چون آقای محجوب قصد داشته از این لیست استفاده سیاسی کند و با تبلیغات کاذب آبروی برخی از نمایندگان را ببرد من این مسئولیت را قبول کردم و این لیست را ارائه نکردم و الان هم آن را ارائه نمی‌کنم.

وی گفت: اگر دستگاه قضایی لازم دانست این لیست ارائه شود من به مقامات قوه قضاییه که اطمینان دارم کارشان جنبه تبلیغاتی ندارد آن را ارائه می‌کنم.

دادستان سابق تهران گفت: یکی دیگر از مطالب واگذاری 137 شرکت تأمین اجتماعی به بابک زنجانی بود که من اسناد مربوطه را ارائه کردم و توضیح دادم مطلبی که ما با آقای زنجانی امضا کردیم یک تفاهم‌نامه بوده و هیچ شرکتی را به وی واگذار نکرده‌ایم و هیچ مالی از سازمان تأمین اجتماعی نزد بابک زنجانی نیست کما اینکه ماهها است این فرد توسط قوه قضاییه دستگیر شده و اگر اینگونه بود این اموال از ایشان تحویل گرفته می‌شود.

مرتضوی در پایان در خصوص ابلاغ حکم پرونده کهریزک گفت: تاکنون حکم این پرونده به ما ابلاغ نشده است.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها