امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128364
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار قضائی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌ابن‌الفطیس المری رئیس قوه قضائیه قطر در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه علوم قضائی و با

به گزارش خبرنگار قضائی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌ابن‌الفطیس المری رئیس قوه قضائیه قطر در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه علوم قضائی و با تشکر از دعوت این دانشگاه اظهار داشت: در واقع دیدار با دانشجویان جزو دستور کار ما نبود ولی به دلیل حضور شما از نظر علم و دانش و به پاس ستایش از اقدامات شما جهت فراگیری علوم قضاوت من چیزی ندیده‌ام جز اینکه به دعوت شما پاسخ بگویم.

رئیس قوه قضائیه قطر تصریح کرد: اجازه بفرمائید که به عنوان دادستان کل قطر با شما سخن نگویم و سمت دیگری را در این زمینه بکار گیرم.

وی با بیان این مطلب که سازمان ملل متحد این افتخار را به وی داده و وکیل ویژه مبارزه با فساد است، اظهار داشت: من مایلم به عنوان نماینده سازمان ملل متحد شما را مخاطب قرار دهم.

وی گفت: هر مسلمان در هر نقطه جهان مسئولیت این را دارد که وظیفه‌اش را در قبال جهان انجام دهد و اگر انسان تنها در اندیشه خورد و خواب باشد، مشکلی نیست انسان بزرگ در اندیشه آحاد ملت خود است.

رئیس قوه قضائیه قطر تصریح کرد: ملت ایران، ملتی بزرگ به حساب می‌آیند و دارای تاریخی است که همگان به آن احترام می‌گذارند و همچنان ما از ملت ایران خواهان اقدامات بیشتری هستیم. برای خدمت به انسانیت.

این مقام ارشد قضائی قطر تجربه نوین در ایران اشاره کرد و گفت: شما هم تجربه نوینی دارید که از طریق قوه قضائیه به آن پی برده‌ام که این تجربه شایسته مطالعه، بررسی و موشکافی است و من از این تجربه از طریق رئیس قوه قضائیه آیت‌الله آملی لاریجانی اطلاع کسب کردم و به همین جهت معتقدم که بین ما همکاری شکل خواهد گرفت.

وی گفت: در سال آینده شما همکارانی از قطر خواهید دید اگر بپذیرید تا از تجربیات شما بهره‌مند شوم و از رئیس دانشگاه علوم قضائی می‌خواهم تا برخی دانشجویان را به قطر اعزام کند زیرا ما در نظر داریم کرسی ویژه در خصوص مبارزه با فساد دایر کنیم و در آنجا رشته کارشناسی ارشد برای مبارزه با فساد دایر خواهد شد.

رئیس قوه قضائیه قطر تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از کشورهای طرف پیمان مبارزه با فساد به حساب می‌آید و این پیمان را به امضاء رسانده و با سازمان ملل متحد در همین رابطه همکاری می‌کند و ما امیدوار هستیم مواد درسی را به دانشگاه منتقل کنیم؛ به همین جهت بین ما همکاری شکل خواهد گرفت.

وی ادامه داد: پس از آن ما از مدیر دانشگاه و از دانشجویان ایرانی دعوت خواهیم کرد.

علی‌ابن‌الفطیس المری تصریح کرد:‌ وقتی از طریق رسانه‌های گروهی کسب خبر کنیم در واقع تشریح مسائل غیر دقیقی را می شنویم درحالی که اگر با آحاد ملت ایران رابطه برقرار کنید، می‌بینید که ملت سخاونتمند،‌ کریم و مهمان‌نوازی هستند و هیچ عقده و کینه نسبت به دیگران ندارند، به همین جهت حائز اهمیت است که جوانان سفر کنند تا دنیا بفهمد که ایران چیست.

رئیس قوه قضائیه قطر ادامه داد: البته ما تلاش می‌کنیم با همکاری قوه قضائیه و این دانشگاه بتوانیم موافقت‌های چندی را به امضاء برسانیم تا شما به قطر و عده‌ای از قطر به ایران بیایند و من کاملا مطمئنم در آینده وضعیت بهتری خواهد شد.

وی با بیان این مطلب که شما ملت بزرگ و شایسته همکاری هستید، خاطرنشان کرد: ما همیشه برای ایران پیشرفت و شکوفایی را آرزومندیم و من مطمئنم شما می توانید ایران قدرتمند و با رفاه را ایجاد کنید.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها