امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 128365
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری قضایی خبرگزرای فارس محمدجواد شریعت باقری رئیس دانشگاه علوم قضایی در جریان بازدید رئیس قوه قضاییه قطر از دانشگاه علوم قضایی اظهار ...

به گزارش خبرگزاری قضایی خبرگزرای فارس محمدجواد شریعت باقری رئیس دانشگاه علوم قضایی در جریان بازدید رئیس قوه قضاییه قطر از دانشگاه علوم قضایی اظهار داشت: امیدوارم که این حضور به توسعه جمهوری اسلامی و قطر کمک کند.

رئیس دانشگاه علوم قضایی تصریح کرد: امروز نیاز توسعه روابط به خصوص با کشورهای همسایه و مسلمان داریم و همه کشورهای مسلمان منطقه به یکدیگر نیازمند هستیم و در یک راستا حرکت می‌کنیم.

شریعت باقری تصریح کرد: از جمله روابطی که بین کشورها ایجاد می‌شود علاوه بر روابط سیاسی رابطه فرهنگی و قضایی است که کشورها به همدیگر نیاز دارند.

وی افزود: شاید در طی یک دهه یا دو دهه گذشته با شمار زیادی از کشورهای منطقه موافقت همکاری قضایی امضا و تصویب کرده‌ایم و با کشور قطر نیز دو موافقت همکاری قضایی امضا کرده که به تصویب مجلس رسیده است.

شریعت‌باقری ادامه داد: قانون اساسی ما یک ابتکار ایجاد کرده و پیش‌بینی کرده که اختیارات مربوط به امر قضا و در یک کلام قوه قضائیه از دولت گرفته شود و به مقام و نهادی که ما به آن قوه قضائیه می‌گویم سپرده شود.

رئیس دانشگاه علوم قضایی افزود: در قانون اساسی وزیر دادگستری رابط بین قوه قضائیه و دو قوه دیگر است و در یک کلام به لحاظ ساختاری حداکثر استقلال را به قوه قضائیه داده؛ البته باز در کشور ما مطرح است که قوه قضائیه نیاز به استقلال بیشتری دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها